« Mat 5:17 Ewangelia Mateusza 5:18 Mat 5:19 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574Prawdziwie bo mówię wam, aż przeminie niebo i ziemia, jota jedna, albo jedna kreska nie przeminie od zakonu aż wszystko będzie.
2.WUJEK.1923Zaprawdę bowiem powiadam wam: Aż przeminie niebo i ziemia, jedno jota, albo jedna kreska nie odmieni się w zakonie, aż się wszystko stanie.
3.RAKOW.NTAmen bowiem mówię wam: Ażby przeminęło niebo i ziemia, jota jedno abo jedna kreska nie przeminie od zakonu, ażby się wszytkie rzeczy sstały.
4.GDAŃSKA.1881Zaprawdę bowiem powiadam wam: Aż przeminie niebo i ziemia, jedna jota albo jedna kreska nie przeminie z zakonu, ażby się wszystko stało.
5.GDAŃSKA.2017Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z prawa, aż wszystko się wypełni.
6.SOŁOWEYCZYK.MATZaprawdę bowiem powiadam wam: Aż przeminie niebo i ziemia, jedna jota, albo jedna kreska nie odmieni się w zakonie, aż się wszystko stanie.
7.SZCZEPAŃSKIZaprawdę też powiadam wam: dopóki nie przeminą niebo i ziemia, ani jedno jota, ani jedna kreska z prawa nie zaginie, aż się wszystko spełni.
8.MARIAWICIAlbowiem zaprawdę powiadam wam, dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota albo jedna kreska nie odmieni się w Zakonie, aż się wszystko stanie.
9.GRZYM1936Powiadam wam, że jak długo niebo i ziemia stać będą, ani jedna jota i ani jedna kreska nie odmieni się w zakonie, dopóki się wszystko nie wypełni.
10.DĄBR.WUL.1973Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki nie przeminą niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Zakonie, aż się wszystko wypełni.
11.DĄBR.GR.1961Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki nie przeminą niebo i ziemia ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Zakonie, aż się wszystko wypełni.
12.TYSIĄCL.WYD5Zaprawdę bowiem, powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.
13.BRYTYJKABo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.
14.POZNAŃSKAZaprawdę, powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą i dopóki się wszystko nie wypełni, jedna jota ani jedna kreska w Prawie nie ulegnie zmianie.
15.WARSZ.PRASKAZaprawdę mówię wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, nie będzie też opuszczone ani jedno „i”, co więcej, nawet ani jedna kropka nad „i” nie zmieni się, dopóki nie zostanie wypełnione całe Prawo.
16.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Bo zaprawdę, powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, albo kreska, nie przeminie z Prawa, aż wszystko to się stanie.
17.EIB.BIBLIA.2016.LITZapewniam was bowiem: Dopóki trwać będzie niebo i ziemia, ważna będzie każda jota i każda kreska Prawa - aż wszystko się dokona.
18.TOR.PRZ.„Zaprawdę bowiem mówię wam: Dopóki nie przeminą niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska z pewnością nie przeminie z Prawa, aż się to wszystko stanie.”