« Mar 2:16 Ewangelia Marka 2:17 Mar 2:18 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574A usłyszawszy Jezus mówi im: Niepotrzebują zdrowi lekarza, ale chorzy. Bo nie przyszedłem zwać sprawiedliwych ale grzesznych (do pokajania).
2.WUJEK.1923To usłyszawszy Jezus, rzekł im: Zdrowi nie potrzebują lekarza, ale, którzy się źle mają; albowiem nie przyszedłem wzywać sprawiedliwych, ale grzesznych.
3.RAKOW.NTA usłyszawszy Jezus, mówi im: Zdrowi niemają potrzeby lekarza, ale źle się mający. Nie przyszedłem wzywać sprawiedliwych, ale grzeszników ku pokajaniu.
4.GDAŃSKA.1881A usłyszawszy to Jezus, rzekł im: Nie potrzebują zdrowi lekarza, ale ci, co się źle mają; nie przyszedłem, wzywać sprawiedliwych, ale grzesznych do pokuty.
5.GDAŃSKA.2017A Jezus, usłyszawszy to, powiedział im: Nie zdrowi, lecz chorzy potrzebują lekarza. Nie przyszedłem wzywać do pokuty sprawiedliwych, ale grzeszników.
6.SZCZEPAŃSKIJezus <zaś> słysząc [to] rzecze im: Nie potrzeba zdrowym lekarza, ale chorym; nie przyszedłem [bowiem] wzywać sprawiedliwych, ale grzeszników.
7.MARIAWICIUsłyszawszy to Jezus, rzekł im: Zdrowi nie potrzebują lekarza, ale ci którzy się źle mają. Albowiem nie przyszedłem wzywać sprawiedliwych, ale grzesznych do pokuty.
8.GRZYM1936Co słysząc Jezus, odpowiedział im: Nie zdrowym, ale chorym lekarza potrzeba; nie przyszedłem wzywać sprawiedliwych, ale grzeszników.
9.DĄBR.WUL.1973Posłyszawszy to Jezus rzekł im: Zdrowi nie potrzebują lekarza, ale którzy się źle mają. Nie przyszedłem bowiem wzywać sprawiedliwych, ale grzeszników.
10.DĄBR.GR.1961Posłyszawszy to Jezus rzecze im: Zdrowi nie potrzebują lekarza, ale ci co się źle mają. Nie przyszedłem wzywać sprawiedliwych, ale grzeszników.
11.TYSIĄCL.WYD5Jezus, usłyszawszy to, rzekł do nich: Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników.
12.BRYTYJKAA Jezus, usłyszawszy to, rzekł im: Nie potrzebują zdrowi lekarza, lecz ci, co się źle mają; nie przyszedłem wzywać do upamiętania sprawiedliwych, lecz grzeszników.
13.POZNAŃSKAKiedy Jezus to usłyszał, mówi im: - Zdrowi nie potrzebują lekarza, ale chorzy. Nie przyszedłem wzywać sprawiedliwych, ale grzeszników.
14.WARSZ.PRASKAA Jezus, usłyszawszy to, powiedział: Nie zdrowi, lecz chorzy potrzebują lekarza. Przyszedłem nie po to, żeby wzywać do siebie sprawiedliwych, lecz grzeszników.
15.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.A Jezus gdy to usłyszał, mówi im: Nie potrzebują zdrowi lekarza, ale ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem wzywać do skruchy sprawiedliwych, ale grzesznych.
16.EIB.BIBLIA.2016.LITGdy Jezus to usłyszał, powiedział im: Chorzy, a nie zdrowi potrzebują lekarza. Nie przyszedłem wzywać sprawiedliwych, lecz grzeszników.
17.TOR.PRZ.Jezus słysząc to, powiedział im: „Nie potrzebują zdrowi lekarza, ale ci, co mają się źle; nie przyszedłem wezwać sprawiedliwych, ale grzesznych do upamiętania.”