« Mar 6:1 Ewangelia Marka 6:2 Mar 6:3 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574A gdy przyszedł Szabath począł uczyć wszkole, a mnodzy słuchając zdumiewali się mówiąc, skąd temu to? A co za mądrość która dana jest jemu, iż też mocy takie przez ręce jego dzieją się?
2.WUJEK.1923A gdy przyszedł szabbat, począł w bóżnicy nauczać, a wiele ich słuchając zdumiewali się nauce jego, mówiąc: Zkądże temu to wszystko? a co to za mądrość, która mu jest dana, i takie cuda, które się dzieją przez ręce jego?
3.RAKOW.NTA gdy był Szabat, począł w zgromadzeniu uczyć; a wiele ich słuchając zdumiewali się, mówiąc: Skądże temu te rzeczy? i co za mądrość, która dana jest jemu, iż i mocy takie przez ręce jego się dzieją?
4.GDAŃSKA.1881A gdy przyszedł sabat, począł uczyć w bóżnicy, a wiele ich słuchając, zdumiewali się i mówili: Skądże temu to wszystko? a co to za mądrość, która mu jest dana, że się i takie mocy dzieją przez ręce jego?
5.GDAŃSKA.2017A gdy nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze. Wielu zaś, słuchając go, zdumiewało się i pytało: Skąd on ma to wszystko? I co to za mądrość, która jest mu dana, że nawet takie cuda dzieją się przez jego ręce?
6.SZCZEPAŃSKIGdy zaś nadszedł szabat, zaczął nauczać w bóżnicy, a wielu ze słuchaczów dziwiło się <niemało> {nauce Jego}, i mówiło: Skądże Jemu to {wszystko}? i cóż to za mądrość, którą otrzymał, i co za cuda, które się dzieją przez ręce Jego?
7.GRZYM1936I gdy nadszedł szabat, począł nauczać po bóżnicach; wielu zaś, słuchając go, podziwiało jego naukę i mówiło: Skądże mu to wszystko? Skądże ta mądrość, która mu jest dana? i takie cuda, które działają ręce jego?
8.DĄBR.WUL.1973Z nastaniem zaś szabatu począł nauczać w synagodze, a wielu ze słuchaczów zdumiewało się nad nauką jego i mówiło: Skądże mu to wszystko? I cóż to za mądrość, która mu jest dana? I takie cuda dziejące się przez ręce jego?
9.DĄBR.GR.1961Z nastaniem zaś szabatu począł nauczać w synagodze, a wielu ze słuchaczów zdumiewało się, mówiąc: Skądże mu to? I cóż to za mądrość, która mu jest dana? I takie cuda, dziejące się przez jego ręce?
10.TYSIĄCL.WYD5Gdy zaś nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: Skąd to u niego? I co to za mądrość, która mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez jego ręce!
11.BRYTYJKAA gdy nastał sabat, zaczął nauczać w synagodze, a wielu słuchaczy zdumiewało się i mówiło: Skądże to ma? I co to za mądrość, która jest mu dana? I te cuda, których dokonują jego ręce?
12.POZNAŃSKAKiedy nastał szabat, zaczął nauczać w synagodzie, a wielu słuchaczy zdumiewało się: - Skąd się to u Niego bierze? - mówili. - I skąd wzięła się ta jego mądrość, a także moce nadziemskie, działające przez Jego ręce?
13.WARSZ.PRASKAGdy zaś nadszedł szabat, począł nauczać w synagodze. I przysłuchując się Mu, wielu pytało ze zdziwieniem: Skąd u Niego to wszystko? Co za niezwykła mądrość jest Mu dana? Jakież wielkie cuda dokonują się przez Jego ręce !
14.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.A gdy był szabat, zaczął nauczać w bóżnicy; więc wielu słuchających zdumiewało się, mówiąc: Skądże mu to? Co to za mądrość mu dana, że i przez jego ręce dzieją się takie cuda?
15.EIB.BIBLIA.2016.LITGdy nastał szabat, zaczął nauczać w synagodze. Wielu słuchaczy dziwiło się i zastanawiało: Skąd On to ma? Co to za mądrość, która jest Mu dana? Takie cuda dzieją się przez Jego ręce?!
16.TOR.NOWE.PRZ.A gdy nadszedł sabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu słuchając tego, zdumiewało się, mówiąc: Skąd On to ma? I co to za mądrość, która została Mu dana, że się takie dzieła mocy dzieją przez Jego ręce?