« Łuk 1:18 Ewangelia Łukasza 1:19 Łuk 1:20 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574(1:14) A odpowiedając anioł rzekł mu: Ja jestem Gabryel stojący przed Bogiem, posłan jestem mówić do ciebie, i wesele to opowiedzieć tobie.
2.WUJEK.1923A odpowiedziawszy Aniół, rzekł mu: Jam jest Gabryel, który stoję przed Bogiem, a jestem posłan, abych mówił do ciebie, a to dobre poselstwo tobie odniósł.
3.RAKOW.NTA odpowiedziawszy Anioł rzekł mu: Jam jest Gabryel, który stawam przed Bogiem; i posłan jestem, abych mówił do ciebie, a iżbychci opowiedział te rzeczy.
4.GDAŃSKA.1881A odpowiadając Anioł, rzekł mu: Jam jest Gabryjel, który stoję przed obliczem Bożem, a posłanym jest, abym mówił do ciebie, a iżbym ci to wesołe poselstwo odniósł.
5.GDAŃSKA.2017A anioł mu odpowiedział: Ja jestem Gabriel, który stoi przed Bogiem. Zostałem posłany, aby mówić do ciebie i przynieść ci tę radosną nowinę.
6.SZCZEPAŃSKIA odpowiadając anioł rzekł mu: Jam jest Gabryel, który stoję w obliczu Boga; jestem też wysłany, bym przemówił do ciebie i zwiastował ci tę dobrą nowinę.
7.MARIAWICIA odpowiadając Anioł, rzekł mu: Jam jest Gabryel, który stoję przed Bogiem i jestem posłany, abym mówił do ciebie i to dobre poselstwo ci odniósł.
8.BIESZK.ŁUK.1931Odpowiedział mu anioł: „Jam jest Gabrjel. Stoję przed Bogiem, a jestem posłan, abym mówił do ciebie i tę radosną wiadomość tobie zaniósł.
9.GRZYM1936Anioł mu odpowiedział: Ja jestem Gabrjel i stoję przed Bogiem: zostałem wysłany, abym mówił z tobą i odniósł ci tę dobrą nowinę.
10.DĄBR.WUL.1973I odpowiadając anioł rzekł mu: Jam jest Gabriel, który stoję przed obliczem Bożym i posłany jestem, abym mówił do ciebie i zwiastował ci tę nowinę radosną.
11.DĄBR.GR.1961I odpowiadając Anioł rzekł mu: Jam jest Gabriel, który stoję przed obliczem Bożym, a posłany jestem, abym przemówił do ciebie i zwiastował ci tę nowinę radosną.
12.TYSIĄCL.WYD5Odpowiedział mu anioł: Ja jestem Gabriel, stojący przed Bogiem. I zostałem posłany, aby mówić z tobą i oznajmić ci tę radosną nowinę.
13.BRYTYJKAA odpowiadając anioł rzekł do niego: Jam jest Gabriel, stojący przed Bogiem, i zostałem wysłany, by do ciebie przemówić i zwiastować ci tę dobrą nowinę.
14.POZNAŃSKAAnioł mu odpowiedział: - Ja jestem Gabriel, stojący przed Panem, a zostałem posłany, aby ci przynieść i oznajmić tę dobrą nowinę.
15.WARSZ.PRASKAOdpowiadając anioł rzekł do niego: Ja jestem Gabriel, który stoi przed Bogiem. Zostałem posłany, aby mówić z tobą i by donieść ci tę dobrą nowinę.
16.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Zaś anioł odpowiadając, rzekł mu: Ja jestem Gabriel, który stoi przed obliczem Boga, a zostałem posłany, aby do ciebie przemówić i ogłosić ci o tym dobrą nowinę.
17.EIB.BIBLIA.2016.LITW odpowiedzi usłyszał: Ja jestem Gabriel, wybrany, by stawać przed Bogiem. Zostałem posłany, aby do ciebie przemówić i ogłosić ci te dobre wieści.
18.TOR.PRZ.I w odpowiedzi, anioł rzekł do niego: Ja jestem Gabriel, ten, który staje przed obliczem Boga, a zostałem posłany, abym mówił do ciebie i ogłosił ci tę dobrą nowinę.