« Łuk 10:33 Ewangelia Łukasza 10:34 Łuk 10:35 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574I przystąpiwszy zawiązał rany jego nalawszy oliwy i wina, a podniózszy ji na swe bydlę przyprowadził ji do gościnnego domu, i pilnował go.
2.WUJEK.1923A przybliżywszy się, zawiązał rany jego, nalawszy oliwy i wina, a włożywszy go na bydlę swoje, prowadził do gospody i miał pieczą o nim.
3.RAKOW.NTI przystąpiwszy zawiązał rany jego, nalewając oliwy i wina; i wsadziwszy go na własne bydlę wprowadził go do gospody, i starał się oń.
4.GDAŃSKA.1881A przystąpiwszy zawiązał rany jego, a nalawszy oliwy i wina, i włożywszy go na bydlę swoje, wiódł go do gospody, i miał staranie o nim.
5.GDAŃSKA.2017A podszedłszy, opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje zwierzę, zawiózł do gospody i opiekował się nim.
6.SZCZEPAŃSKIPrzystąpił tedy, obwiązał rany jego, nalawszy oliwy i wina, posadził go na swe juczne bydlę, zawiózł <go> do gospody i pielęgnował go.
7.MARIAWICII przystąpiwszy do niego, obwiązał rany jego, wlawszy oliwy i wina, a potem włożywszy go na swe bydlę, zawiózł go do gospody i miał pieczę o nim.
8.BIESZK.ŁUK.1931Zbliżył się doń, zawiązał rany jego, nalawszy na nie oliwy i wina. A podniósłszy go na swoje zwierzę juczne, zawiózł go do gospody i zaopiekował się nim.
9.GRZYM1936zbliżył się zaraz do niego i rany mu obwiązał, przemywając je winem i oliwą. Włożył go potem na bydlę swoje i zawiózł do gospody, troszcząc się tam o niego.
10.DĄBR.WUL.1973I przybliżywszy się zawiązał rany jego, nalewając oliwy i wina, posadził go na swe juczne zwierzę i zawiózł do gospody, i pielęgnował go.
11.DĄBR.GR.1961I przybliżywszy się, zawiązał jego rany, nalewając oliwy i wina, posadził go na swe juczne zwierzę, zawiózł do gospody i pielęgnował go.
12.TYSIĄCL.WYD5podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go.
13.BRYTYJKAI podszedłszy opatrzył rany jego, zalewając je oliwą i winem, po czym wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i opiekował się nim.
14.POZNAŃSKAPodszedł więc, nalał oliwy i wina na jego rany i obwiązał je. Wsadził go na swoje juczne zwierzę, zawiózł do gospody i pielęgnował go.
15.WARSZ.PRASKAZbliżył się do niego, opatrzył jego rany, zwilżając je oliwą i winem, a potem, usadowiwszy go na swoim zwierzęciu, zawiózł go do gospody i opiekował się nim.
16.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Więc podszedł, opatrzył jego rany, polewając oliwą i winem, po czym włożył go na swe bydlę, przywiózł go do zajazdu oraz o niego zadbał.
17.EIB.BIBLIA.2016.LITPodszedł, obandażował mu rany, polał oliwą i winem, wsadził go na własne zwierzę, zabrał do gospody i roztoczył tam nad nim opiekę.
18.TOR.PRZ.2023I gdy przystąpił, owinął jego rany, polewając je oliwą i winem, i wsadził go na swoje zwierzę, przyprowadził go do gospody i zaopiekował się nim.