« Łuk 11:30 Ewangelia Łukasza 11:31 Łuk 11:32 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574Królowa (z) południa wstanie na sądzie z mężmi rodu tego i osądzi je, iż przyszła z kończyn ziemie słuchać mądrości Solomonowej, a oto więcej niż Solomon tu.
2.WUJEK.1923Królowa z południa wstanie na sądzie z mężmi narodu tego i potępi je; iż przyjechała od krajów ziemie słuchać mądrości Salomonowéj: a otoć tu więcéj, niż Salomon.
3.RAKOW.NTKrólowa z południa, powstanie na sądzie z mężmi rodzaju tego, i osądzi je; iż przyszła z krajów ziemie słuchać mądrości Salomonowey; a oto więcej niż Salomon tu jest.
4.GDAŃSKA.1881Królowa z południa stanie na sądzie z mężami rodzaju tego, i potępi je; bo przyjechała od kończyn ziemi, aby słuchała mądrości Salomonowej; a oto tu więcej, niżeli Salomon.
5.GDAŃSKA.2017Królowa z południa stanie na sądzie z ludźmi tego pokolenia i potępi ich, bo przybyła z krańców ziemi, aby słuchać mądrości Salomona, a oto tu ktoś więcej niż Salomon.
6.SZCZEPAŃSKIKrólowa z południa powstanie na sądzie razem z mężami tego plemienia, i potępi ich, bo z krańców ziemi przybyła, aby przysłuchać się mądrości Salomona; a oto tu ktoś większy, niż Salomon.
7.MARIAWICIKrólowa z południa stanie na sądzie z mężami narodu tego i potępi ich, ponieważ ona przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomonowej, a oto tu większy jest niźli Salomon.
8.BIESZK.ŁUK.1931Królowa z południa wystąpi na sądzie wraz z ludźmi tego pokolenia i osądzi ich. Toć ona przyjechała od krańców ziemi, by słuchać mądrości Salomonowej. A oto tu przed wami stoi, który większy jest nad Salomona!
9.GRZYM1936Królowa Południa powstanie na sądzie przeciw mężom narodu tego i potępi go; bo ona z krańców ziemi przyjechała słuchać mądrości Salomona, a tu coś więcej niż Salomon.
10.DĄBR.WUL.1973Królowa z południa powstanie z mężami plemienia tego na sądzie i potępi ich. Przybyła bowiem z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona: a oto tu więcej niż Salomon.
11.DĄBR.GR.1961Królowa z południa powstanie z mężami plemienia tego na sądzie i potępi ich. Przybyła bowiem z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona: a oto tu ktoś większy niż Salomon.
12.TYSIĄCL.WYD5Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon.
13.BRYTYJKAKrólowa z południa stanie na sądzie wraz z tym pokoleniem i spowoduje ich potępienie, gdyż przybyła z krańców ziemi, aby słuchać mądrości Salomona, a oto tutaj więcej niż Salomon.
14.POZNAŃSKAKrólowa z Południa stanie na sądzie razem z ludźmi tego pokolenia i potępi ich, bo przyszła z krańców ziemi, aby słuchać mądrości Salomona, a oto tutaj więcej niż Salomon.
15.WARSZ.PRASKAKrólowa z Południa powstanie na sądzie z ludźmi tego plemienia i potępi ich. Bo ona przyszła z krańców ziemi żeby usłyszeć mądrość Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon.
16.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Na sądzie podniesie się królowa południa z mężami tego pokolenia i je potępi; bowiem przybyła z kresów ziemi usłyszeć mądrość Salomona, a oto tutaj większy od Salomona.
17.EIB.BIBLIA.2016.LITKrólowa z Południa powstanie na sąd wraz z ludźmi tego pokolenia i uzna ich za winnych, gdyż z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tutaj jest coś więcej niż Salomon.
18.TOR.PRZ.2023Królowa z południa powstanie na sąd z mężami tego pokolenia i uzna ich za zasługujących na karę; bo przyszła z krańców ziemi, aby słuchać mądrości Salomona; a oto tutaj ktoś więcej niż Salomon.