« Łuk 14:34 Ewangelia Łukasza 14:35 Łuk 15:1 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574Ani do ziemie, ani do gnoju pożyteczna jest. Wen ją wyrzucają. Mający uszy słuchać, niech słucha.
2.WUJEK.1923Nie przygodzi się ani do ziemie, ani do gnoju; ale ją precz wyrzucą. Kto ma uszy ku słuchaniu, niechaj słucha.
3.RAKOW.NTAni do ziemie, ani do gnoju się przygodzi; precz wyrzucają ją. Kto ma uszy ku słuchaniu, niechaj słucha.
4.GDAŃSKA.1881Nie przygodzi się ani do ziemi ani do gnoju, ale ją precz wyrzucają. Kto ma uszy ku słuchaniu, niechaj słucha.
5.GDAŃSKA.2017Nie nadaje się ani do ziemi, ani do nawozu; precz się ją wyrzuca. Kto ma uszy do słuchania, niech słucha.
6.SZCZEPAŃSKINie nada się ani dla gleby, ani do nawozu; lecz precz ją wyrzucą. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!
7.MARIAWICIAni do ziemi, ani do gnoju nie jest pożyteczna, ale precz będzie wyrzucona. Kto ma uszy ku słuchaniu, niechaj słucha.
8.BIESZK.ŁUK.1931Nie przyda się w tedy już ani dla gleby, ani do nawozu, – lecz odrzucą ją na bok. Kto ma uszy ku słuchaniu, niechaj słucha dobrze słów moich!”.
9.GRZYM1936Ani do ziemi ani na gnój się nie zda, ale precz ją się rzuca. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha.
10.DĄBR.WUL.1973Nie przyda się ani do gleby, ani na nawóz, ale precz ją wyrzucą. Kto ma uszy ku słuchaniu, niechaj słucha.
11.DĄBR.GR.1961Nie przyda się ani do gleby, ani na nawóz: wyrzucą ją precz. Kto ma uszy, aby słuchać, niechaj słucha.
12.TYSIĄCL.WYD5Nie nadaje się ani dla ziemi, ani dla nawozu; precz się ją wyrzuca. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!
13.BRYTYJKANie nadaje się ani do ziemi, ani do nawozu; precz ją wyrzucają. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha.
14.POZNAŃSKANie nadaje się ani do (użyźnienia) ziemi, ani na nawóz. Wyrzucają ją! Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha.
15.WARSZ.PRASKANie nadaje się już ani do ziemi, ani jako nawóz. Wyrzuca się ją na zewnątrz. Kto ma uszy do słuchania, niech słucha.
16.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Nie jest odpowiednia ani do ziemi, ani do nawozu; lecz na zewnątrz ją wyrzucają. Kto ma uszy by słuchać, niech słucha.
17.EIB.BIBLIA.2016.LITNie nadaje się ani do ziemi, ani do nawozu; wyrzuca się ją na śmieci. Kto ma uszy, aby słuchać, niech rozważy moje słowa.
18.TOR.PRZ.„Nie nadaje się ani do ziemi, ani do nawozu; wyrzucają ją na zewnątrz. Kto ma uszy by słuchać, niech słucha.”