« Łuk 14:4 Ewangelia Łukasza 14:5 Łuk 14:6 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574A odpowiedając k nim, rzekł: Którego z was osieł albo wół do studnie wpadnie, a nie wnet go wyciągnie w dzień sobotny?
2.WUJEK.1923A odpowiadając rzekł do nich: Którego z was osieł albo wół wpadnie w studnią, a nie wnet go wyciągnie w dzień sobotni?
3.RAKOW.NTA odpowiedziawszy rzekł do nich: Którego z was osieł abo wół w studnią wpadnie, a on nie wyciągnie go wnet w dzień Szabatu?
4.GDAŃSKA.1881A odpowiadając rzekł do nich: Któregoż z was osieł albo wół wpadnie w studnię, a nie wnet go wyciągnie w dzień sabatu?
5.GDAŃSKA.2017I powiedział im: Któż z was, jeśli jego osioł albo wół wpadnie do studni, nie wyciągnie go natychmiast w dzień szabatu?
6.SZCZEPAŃSKI{Przemówił też} i rzekł do nich: Jeśli osieł lub wół kogokolwiek z was wpadnie do cysterny, czyż nie wyciągnie go natychmiast w dzień szabatu?
7.BIESZK.ŁUK.1931Potem zwróciwszy się ponownie do nich powiedział: „Wszak każdy z was, któremu w szabat syn lub wół wpadnie w studnię, czyż w te tropy go nie wyciągnie?”.
8.GRZYM1936A potem dalej mówił: Jeśli komu z was wół albo osieł wpadnie do studni, czyż nawet w dzień sobotni zaraz go nie wyciąga?
9.DĄBR.WUL.1973I odpowiadając rzekł do nich: Jeśli którego z was osioł albo wół wpadnie do studni, czyż natychmiast nie wyciągnie go w dzień sobotni?
10.DĄBR.GR.1961I rzekł do nich: Jeśli syn albo wół któregoś z was wpadnie do studni, czyż natychmiast nie wyciągnie go w dzień szabatu?
11.TYSIĄCL.WYD5A do nich rzekł: Któż z was, jeśli jego syn albo wół wpadnie do studni, nie wyciągnie go zaraz, nawet w dzień szabatu?
12.BRYTYJKAPotem rzekł do nich: Jeśli osioł lub wół którego z was wpadnie do studni, czy zaraz, nawet w dzień sabatu, go nie wyciągnie?
13.POZNAŃSKAa do nich rzekł: - Jeśli syn albo wół któregoś z was wpadnie do studni, to czyż nie wyciągniecie go zaraz w dzień szabatu?
14.WARSZ.PRASKAZwracając się zaś do nich powiedział: Jeżeli komuś z was wpadnie do studni syn albo wół, to czyż nie wyciągniecie go natychmiast [nawet] w dzień szabatu?
15.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.I oddzielając się, powiedział do nich: Który z was, kiedy mu w dzień szabatu wpadnie do studni osioł, czy byk, natychmiast go nie wyciągnie?
16.EIB.BIBLIA.2016.LITDo nich zaś powiedział: Czy któryś z was, jeśli mu syn albo bydlę wpadnie do studni, nie pośpieszy z ratunkiem nawet w dniu szabatu?
17.TOR.NOWE.PRZ.I powiedział do nich: Kto z was, gdy jego osioł albo wół wpadnie do studni, nie wyciągnie go od razu w dniu sabatu?