« Łuk 19:4 Ewangelia Łukasza 19:5 Łuk 19:6 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574A gdy przyszedł na (ono) miejsce, wejrzawszy Jesus, ujrzał ji, i rzekł k niemu: Zacheuszu spieszno znidzi. Bo dzisia w domu twojem muszę pobywać.
2.WUJEK.1923A gdy przyszedł na miejsce, pojrzawszy wzgórę Jezus, ujrzał go i rzekł do niego: Zacheuszu! zstąp prędko; albowiem dziś potrzeba mi mieszkać w domu twoim.
3.RAKOW.NTA gdy przyszedł ku onemu miejscu, pojźrzawszy wzgórę Jezus ujźrzał go, i rzekł do niego: Zacheuszu, pośpieszywszy się zstąp, abowiem dziś w domu twym potrzeba mi zetrwać.
4.GDAŃSKA.1881A gdy przyszedł na ono miejsce, spojrzawszy Jezus w górę, ujrzał go, i rzekł do niego: Zacheuszu! zstąp prędko na dół, albowiem dziś muszę zostać w domu twoim.
5.GDAŃSKA.2017A gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę, zobaczył go i powiedział: Zacheuszu, zejdź szybko, bo dziś muszę zatrzymać się w twoim domu.
6.SZCZEPAŃSKIA Jezus, nadszedłszy na <owo> miejsce, spojrzał w górę, {zobaczył go}, i rzekł doń: Zacheuszu, zstąp zaraz; dziś bowiem wypada Mi w domu twym zamieszkać.
7.MARIAWICIA gdy przyszedł na ono miejsce, Jezus wejrzawszy, ujrzał go i rzekł do niego: Zacheuszu, zstąp prędko, albowiem dziś potrzeba mi mieszkać w domu twoim.
8.BIESZK.ŁUK.1931Gdy tedy Jezus przyszedł na owo miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: „Zacheuszu, zejdź prędko! Bo dziś trzeba mi być gościem w domu twoim”.
9.GRZYM1936A gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spoglądając do góry, zobaczył go i rzekł: Zacheuszu, zejdź prędko, bo muszę dzisiaj zamieszkać w twym domu.
10.DĄBR.WUL.1973A gdy Jezus przybył na miejsce i spojrzał wzwyż, ujrzał go i rzekł do niego: Zacheuszu, zejdź zaraz, dziś bowiem muszę stanąć w domu twoim.
11.DĄBR.GR.1961A gdy Jezus przybył na miejsce, spojrzał ku górze i powiedział do niego: Zacheuszu, zejdź zaraz, dziś bowiem muszę stanąć w domu twoim.
12.TYSIĄCL.WYD5Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu.
13.BRYTYJKAA gdy Jezus przybył na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: Zacheuszu, zejdź spiesznie, gdyż dziś muszę się zatrzymać w twoim domu.
14.POZNAŃSKAGdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: - Zacheuszu, zejdź zaraz, bo chcę dzisiaj zatrzymać się w twoim domu.
15.WARSZ.PRASKAA kiedy Jezus przyszedł na to miejsce, zobaczył go i powiedział: Zacheuszu, zejdź szybko, bo muszę dziś znaleźć się w twoim domu.
16.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.A kiedy Jezus przyszedł na owo miejsce, spojrzał w górę, ujrzał go oraz powiedział do niego: Zacheuszu, zejdź szybko, bo dzisiaj jest mi konieczne zatrzymać się w twoim domu.
17.EIB.BIBLIA.2016.LITGdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i powiedział: Zacheuszu, zejdź prędko, gdyż dziś muszę zatrzymać się w twoim domu.
18.TOR.PRZ.2023A gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę; i gdy go ujrzał, powiedział do niego: „Zacheuszu! Zejdź szybko, albowiem dziś muszę zatrzymać się w twoim domu.”