« Łuk 3:13 Ewangelia Łukasza 3:14 Łuk 3:15 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574Spytali go lepak i żołnierze mówiąc: A my co uczyniemy? I rzekł k nim: Nikogo nie zbijecie, nikogo niespotwarzycie, a przestawajcie na żołdziech waszych.
2.WUJEK.1923Pytali go téż i żołnierze, mówiąc: Co mamy czynić i my? I rzekł im: Żadnego nie bijcie ani potwarzajcie; ale na żołdziech waszych przestawajcie.
3.RAKOW.NTA pytali go i Żołnierze, mówiąc: A my co czynić będziemy? i rzekł do nich: Żadnego nie tłuczcie, ani podchodźcie; i przestawajcie na żołdziech waszych.
4.GDAŃSKA.1881Pytali go też i żołnierze, mówiąc: A my cóż czynić będziemy? I rzekł do nich: Nikomu gwałtu nie czyńcie, i nikogo nie potwarzajcie, a przestawajcie na żołdzie waszym.
5.GDAŃSKA.2017Pytali go też żołnierze: A my co mamy czynić? I odpowiedział im: Wobec nikogo nie używajcie przemocy, nikogo fałszywie nie oskarżajcie i poprzestawajcie na waszym żołdzie.
6.SZCZEPAŃSKIZapytywali go też i żołnierze, mówiąc: A my co czynić mamy? I mówił im: Nikogo nie uciskajcie, ani oszukujcie, ale poprzestawajcie na żołdzie waszym.
7.MARIAWICIPytali Go też i żołnierze mówiąc: A my co mamy czynić? I rzekł mi: Nikogo nie uciskajcie, ani nie potwarzajcie, ale przestawajcie na żołdach waszych.
8.BIESZK.ŁUK.1931Podobnie pytali go żołnierze: „A my, co mamy czynić?”. Odpowiedział im: „Nikogo nie odzierajcie ani też nie róbcie kłamliwych doniesień, a przestawajcie jedynie na swoim żołdzie”.
9.GRZYM1936Żołnierze pytali go tak samo: A my co mamy czynić? Odpowiadał im: Nie rabujcie i nie szkalujcie, ale na własnym żołdzie przestawajcie.
10.DĄBR.WUL.1973Pytali go też i żołnierze mówiąc: A my co czynić mamy? I rzekł im: Nikogo nie bijcie ani spotwarzajcie; a poprzestawajcie na żołdzie swoim.
11.DĄBR.GR.1961Pytali go też i żołnierze mówiąc: A my co czynić mamy? I rzekł im: Nikogo nie bijcie ani spotwarzajcie; a poprzestawajcie na żołdzie swoim.
12.TYSIĄCL.WYD5Pytali go też i żołnierze: A my co mamy czynić? On im odpowiedział: Na nikim pieniędzy nie wymuszajcie i nikogo nie uciskajcie, lecz poprzestawajcie na waszym żołdzie.
13.BRYTYJKAPytali go też żołnierze, mówiąc: A my co mamy czynić? I rzekł im: Na nikim nic nie wymuszajcie ani nie oskarżajcie fałszywie dla zysku, lecz poprzestawajcie na swoim żołdzie.
14.POZNAŃSKAI żołnierze zapytywali go: - A my co mamy czynić? Powiedział im: - Nikogo nie bijcie ani nie krzywdźcie, ale poprzestawajcie na swoim żołdzie.
15.WARSZ.PRASKAPytali go też i żołnierze: A my co mamy robić? I odpowiedział im: Nikomu nie dokuczajcie, nikogo nie wykorzystujcie, lecz poprzestańcie na własnym żołdzie.
16.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Pytali go także ci, którzy byli żołnierzami, mówiąc: Co my mamy uczynić? Zatem do nich powiedział: Nikogo nie przetrząsajcie, ani nie szantażujcie, lecz zadawalajcie się waszymi żołdami.
17.EIB.BIBLIA.2016.LITPytali go i żołnierze: A co my mamy czynić? Na nikim niczego nie wymuszajcie - powiedział - i nie składajcie fałszywych donosów, lecz niech wam wystarczy wasz żołd.
18.TOR.PRZ.2023Pytali go natomiast żołnierze, mówiąc: A my co mamy czynić? I powiedział do nich: Nic nie wymuszajcie, ani nikogo fałszywie nie oskarżajcie, ale poprzestawajcie na swoim żołdzie.