« Łuk 9:41 Ewangelia Łukasza 9:42 Łuk 9:43 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574A gdy on jeszcze przychodził, powalił ji czart i trząsł. Zagroził lepak Jesus duchowi nieczystemu, i uzdrowił pacholę, i oddał ji ojcu jego.
2.WUJEK.1923A gdy przychodził, roztrącił go czart i roztargał; lecz Jezus zfukał ducha nieczystego, i uzdrowił dziecię i oddał je ojcu jego.
3.RAKOW.NTA gdy on jeszcze przystępował, rozdzierał go czart, i podrapał; A zfukał Jezus onego ducha nieczystego, i uleczył dziecię; i oddał je ojcu jego.
4.GDAŃSKA.1881A wtem, gdy on przychodził, rozdarł go dyjabeł i roztargał; ale Jezus zgromił ducha nieczystego i uzdrowił młodzieńca, i oddał go ojcu jego.
5.GDAŃSKA.2017A gdy on jeszcze podchodził, powalił go demon i zaczął nim targać. Lecz Jezus zgromił ducha nieczystego, uzdrowił chłopca i oddał go jego ojcu.
6.SZCZEPAŃSKIA gdy <on> nadchodził, <jeszcze> szatan rzucał nim o ziemię i kurczowo szarpał. Ale Jezus zgromił ducha nieczystego, i pacholę uzdrowił, i oddał je ojcu jego.
7.BIESZK.ŁUK.1931Oto, gdy wraz z synem się przybliżał, jeszcze miotał nim i szarpał go zły duch. Wtedy skarcił Jezus ducha nieczystego, uzdrowił chłopca i oddał go zdrowego ojcu.
8.GRZYM1936A gdy on się zbliżał, szatan rzucił go o ziemię i tłukł go.
9.DĄBR.WUL.1973A gdy nadchodził, targnął nim szatan i rzucił na ziemię.
10.DĄBR.GR.1961A gdy nadchodził, targnął nim szatan i rzucił na ziemię.
11.TYSIĄCL.WYD5Gdy on jeszcze podchodził, zły duch porwał go i zaczął nim miotać. Jezus rozkazał surowo duchowi nieczystemu, uzdrowił chłopca i oddał go jego ojcu.
12.BRYTYJKAA gdy jeszcze podchodził, porwał go demon i szarpnął nim. Jezus zaś zgromił ducha nieczystego i uzdrowił chłopca, i oddał go ojcu jego.
13.POZNAŃSKAKiedy chłopiec zbliżał się do (Jezusa), czart go chwycił i szarpnął nim. Jezus zgromił ducha nieczystego, uzdrowił chłopca i oddał go ojcu.
14.WARSZ.PRASKAA kiedy się przybliżał, pochwycił go zły duch i powalił na ziemię, targając nim gwałtownie. Lecz Jezus skarcił ducha nieczystego, uzdrowił chłopca i oddał go jego ojcu.
15.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Zaś gdy on już podchodził, demon szarpnął go i potrząsnął; ale Jezus zgromił nieczystego ducha, uzdrowił młodzieńca i oddał go jego ojcu.
16.EIB.BIBLIA.2016.LITGdy chłopiec podchodził, demon szarpnął nim i rzucił na ziemię w gwałtownych skurczach. Jezus skarcił jednak ducha nieczystego, uzdrowił chłopca i oddał go jego ojcu.
17.TOR.NOWE.PRZ.A wtedy, gdy on podchodził, szarpnął nim zły duch i potrząsnął nim; ale Jezus zgromił ducha nieczystego i uzdrowił chłopca, i oddał go jego ojcu.