« Jan 10:9 Ewangelia Jana 10:10 Jan 10:11 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574Złodziej nieprzychodzi, jedno aby kradł, i rzezał a tracił; ja przyszedłem żeby żywot miały, i obficiej miały.
2.WUJEK.1923Złodziej nie przychodzi, jedno żeby kradł a zabijał i tracił: Jam przyszedł, aby żywot miały i obficiéj miały.
3.RAKOW.NTZłodziej nie przychodzi jedno żeby kradł, i rzezał, i tracił; jam przyszedł, aby żywot miały, i obficie miały.
4.GDAŃSKA.1881Złodziej nie przychodzi, jedno żeby kradł, a zabijał i tracił; jam przyszedł, aby żywot miały, i obficie miały.
5.GDAŃSKA.2017Złodziej przychodzi tylko po to, żeby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem, aby miały życie i aby miały je w obfitości.
6.SZCZEPAŃSKIZłodziej nie zakrada się, jak tylko, by kraść i zabijać i niszczyć; Ja przyszedłem, by życie miały i [nader] obficie miały.
7.MARIAWICIZłodziej nie przychodzi, jedno aby kradł, a zabijał i tracił, – Jam przyszedł, aby żywot miały i obficiej miały.
8.GRZYM1936Złodziej przychodzi poto, żeby kraść, zabijać i niszczyć. Przyszedłem, żeby życie miały i obficiej miały.
9.DĄBR.WUL.1973Złodziej nie przychodzi, jeno żeby kraść, zabijać i tracić. Ja przyszedłem, żeby miały życie i obficiej miały.
10.DĄBR.GR.1961Złodziej przychodzi tylko po to, żeby ukraść, zabić i wyniszczyć. Ja przyszedłem, żeby miały życie i obficiej miały.
11.TYSIĄCL.WYD5Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie, i miały je w obfitości.
12.BRYTYJKAZłodziej przychodzi tylko po to, by kraść, zarzynać i wytracać. Ja przyszedłem, aby miały życie i obfitowały.
13.POZNAŃSKAZłodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem, aby (owce) miały życie, i to w całej pełni.
14.WARSZ.PRASKAZłodziej zaś przychodzi tylko po to, by kraść, zabijać i niszczyć. A Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie i by miały je w obfitości.
15.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Złodziej nie przychodzi inaczej, lecz aby wykradł, zabił i zgubił ja przyszedłem by miały życie i miały pod dostatkiem.
16.EIB.BIBLIA.2016.LITZłodziej przychodzi tylko po to, by kraść, zarzynać i niszczyć. Ja przyszedłem, aby owce miały życie i to życie w całej pełni.
17.TOR.PRZ.„Złodziej przychodzi tylko, aby kraść, zarzynać i zatracać; ja przyszedłem, aby miały życie, i miały je obfite.”