« Jan 18:15 Ewangelia Jana 18:16 Jan 18:17 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574A Piotr stał przede drzwiami na dworze. Wyszedł przeto uczeń drugi, który był znajomy Arcyoffiarnikowi, i rzekł odźwiernemu, a wprowadził Piotra.
2.WUJEK.1923A Piotr stał u drzwi na dworze. Wyszedł tedy drugi uczeń, który był znajomy najwyższemu kapłanowi, i rzekł odźwiernéj i wprowadził Piotra.
3.RAKOW.NTA Piotr stał u drzwi na dworze; wyszedł tedy on uczeń drugi, który był znajomy przedniejszemu Ofiarownikowi, i rzekł odźwiernej, i wprowadził Piotra.
4.GDAŃSKA.1881Ale Piotr stał u drzwi na dworze. Wyszedł tedy on drugi uczeń, który był znajomy najwyższemu kapłanowi, i mówił z odźwierną, i wprowadził tam Piotra.
5.GDAŃSKA.2017Ale Piotr stał na zewnątrz u drzwi. Wtedy wyszedł ten drugi uczeń, który był znany najwyższemu kapłanowi, pomówił z odźwierną i wprowadził Piotra.
6.SZCZEPAŃSKIPiotr zaś stanął zewnątrz przy bramie. Drugi zatem <ów> uczeń, znany arcykapłanowi, wyszedł, i przemówił do odźwiernej, i wprowadził Piotra.
7.MARIAWICIa Piotr stał przede drzwiami na dworze. Wyszedł tedy on drugi uczeń, który był znajomy najwyższemu kapłanowi, i rzekł odźwiernej i wwiódł Piotra.
8.GRZYM1936A Piotr został na dworze, przy bramie. Tamten zaś uczeń, znajomy arcykapłana, wyszedł i porozmawiał z odźwierną i potem wprowadził Piotra.
9.DĄBR.WUL.1973Piotr zaś został na zewnątrz, przy wejściu. Wyszedł tedy drugi uczeń, który był znany najwyższemu kapłanowi, pomówił z odźwierną i wprowadził Piotra.
10.DĄBR.GR.1961Piotr zaś został na zewnątrz, przy wejściu. Wyszedł tedy ów drugi uczeń, który był znany najwyższemu kapłanowi, pomówił z odźwierną i wprowadził Piotra.
11.TYSIĄCL.WYD5natomiast Piotr zatrzymał się przed bramą, na zewnątrz. Wszedł więc ów drugi uczeń, znany arcykapłanowi, pomówił z odźwierną i wprowadził Piotra do środka.
12.BRYTYJKAPiotr zaś stał na zewnątrz przed bramą. Wyszedł więc ten drugi uczeń, który był znany arcykapłanowi, i porozmawiał z odźwierną, i wprowadził Piotra.
13.POZNAŃSKAA Piotr zatrzymał się na zewnątrz, pod bramą. Wyszedł więc ten drugi uczeń, znany najwyższemu kapłanowi, pomówił z odźwierną i wprowadził Piotra.
14.WARSZ.PRASKALecz Piotr pozostał na zewnątrz, w pobliżu bramy. Ów drugi uczeń zaś, ten, którego znał arcykapłan, wyszedłszy pomówił z odźwierną i po chwili wprowadził Piotra do środka.
15.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Zaś Piotr stał przy drzwiach na zewnątrz. Zatem wyszedł ów inny uczeń, który był znajomym arcykapłana oraz powiedział coś odźwiernej i wprowadził Piotra.
16.EIB.BIBLIA.2016.LITPiotr natomiast stał przy bramie na zewnątrz. Wyszedł więc ten inny uczeń, znajomy arcykapłana, porozmawiał z odźwierną i wprowadził Piotra.
17.TOR.PRZ.Natomiast Piotr stał na zewnątrz przy bramie. Wyszedł więc ten drugi uczeń, który był znany arcykapłanowi i po rozmowie z odźwierną, wprowadził Piotra.