« DzA 28:2 Dzieje Apostolskie 28:3 DzA 28:4 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574A gdy Paweł nazbierał gałęzia winne mnóstwo i nakładł na ogień, żmija z ciepła wyszedszy, zajadła go w rękę.
2.WUJEK.1923A gdy Paweł nazbierał niemało chróstu suchego i kładł na ogień, wyrwawszy się jaszczórka od ciepła, ujęła się ręki jego.
3.RAKOW.NTA gdy zbierał Paweł różdżek winnych mnóstwo, i kładł na on stos, żmija z ciepła wyszedszy, uchwyciła się ręki jego.
4.GDAŃSKA.1881A gdy Paweł nagarnął gromadę chrustu i kładł na ogień, wyrwawszy się żmija z gorąca, przypięła się do ręki jego.
5.GDAŃSKA.2017A gdy Paweł nazbierał naręcze chrustu i nałożył na ogień, na skutek gorąca wypełzła żmija i uczepiła się jego ręki.
6.JACZEWSKIPaweł uzbierał nieco gałęzi i włożył je na ogień; w tem jaszczurka chroniąc się przed ogniem, weszła na rękę jego i zawiesiła się u niej.
7.SZCZEPAŃSKIGdy zaś Paweł nazbierał, dużo suchego chróstu i kładł na ognisko, spędzona ciepłem żmija uczepiła się jego ręki.
8.MARIAWICIA gdy Paweł nazbierał niemałą gromadę chróstu i kładł na ogień, żmija uciekając przed gorącem, uchwyciła się ręki jego.
9.DĄBR.WUL.1973A gdy Paweł nazbierał dużo suchego chrustu i nałożył na ogień, wypełzła od gorąca żmija i uczepiła się jego ręki.
10.DĄBR.GR.1961A kiedy Paweł nazbierał dużo chrustu i nakładał na ogień, wypełzła od gorąca żmija i uczepiła się jego ręki.
11.TYSIĄCL.WYD5Kiedy Paweł nazbierał wielką naręcz chrustu i dołożył do ognia, żmija, która wypełzła na skutek gorąca, uczepiła się jego ręki.
12.BRYTYJKAA gdy Paweł zgarnął kupę chrustu i nakładał ją na ogień, wypełzła od gorąca żmija i uczepiła się jego ręki.
13.POZNAŃSKAPaweł nazbierał trochę chrustu i rzucał go na ogień. Pod wpływem ciepła wypełzła żmija i uczepiła się jego ręki.
14.WARSZ.PRASKAKiedy Paweł uzbierał dużą wiązkę drzewa i wrzucił ją na ogień, jakaś żmija wypełzła zwabiona ciepłem i uczepiła się u jego ręki.
15.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Zaś Paweł zebrał pewną ilość chrustu oraz nałożył na ognisko. Ale z gorąca wyszła żmija i uczepiła się jego ręki.
16.EIB.BIBLIA.2016.LITA gdy Paweł zgarnął kupę chrustu i włożył ją na ogień, od gorąca wypełzła żmija i uczepiła się jego ręki.
17.TOR.PRZ.A gdy Paweł zgarnął kupę chrustu i nałożył na ogień, od gorąca wyszła żmija i uczepiła się jego ręki.