« 2Kor 3:13 2 List do Koryntian 3:14 2Kor 3:15 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574(3:11c) Ale zakamiały smysły ich. (3:12) Bo aż do dzisiejszego dnia taż zasłona wczytaniu dawnej umowy trwa nie odsłoniona, która się w Christusie niszczy.
2.WUJEK.1923Ale stępiały zmysły ich; albowiem aż do dzisiejszego dnia taż zasłona w czytaniu starego Testamentu trwa nie odkryta, (ponieważ w Chrystusie niszczeje).
3.RAKOW.NTAle strętwiały myśli ich; abowiem aż do dzisiejszego dnia taż zasłona w czytaniu starego Przymierza trwa, nie będąc odkryta, która w Christusie zniszczona bywa.
4.GDAŃSKA.1881Ale zatwardzone są zmysły ich; albowiem aż do dzisiejszego dnia taż zasłona w czytaniu starego testamentu zostaje nie odkryta, która przez Chrystusa skażenie bierze.
5.GDAŃSKA.2017Lecz ich umysły zostały zaślepione; aż do dziś bowiem przy czytaniu Starego Testamentu ta sama zasłona pozostaje nieodsłonięta, gdyż jest usuwana w Chrystusie.
6.JACZEWSKIOni tego nie rozumieją, że zasłona ta na Starym Testamencie trwa dla nich aż dotąd; bo dopiero Chrystus dla swych wiernych tę zasłonę rozdziera.
7.SYMONAle to się działo dlatego, że umysły ich stępiały były. Albowiem i do dzisiejszego dnia taż zasłona przy czytaniu Starego Testamentu pozostaje nie odkryta (bo się ona odkrywa w Chrystusie):
8.MARIAWICIAle tępe są umysły ich. Albowiem aż do dzisiejszego dnia taż zasłona w czytaniu Starego Zakonu trwa dla nich nie odkryta, ponieważ ona przez Chrystusa niszczeje.
9.DĄBR.WUL.1973Ale stępiały ich umysły. I aż po dzień dzisiejszy taż sama zasłona przy czytaniu Starego Testamentu pozostała nie odkryta (bo się ona odsłania w Chrystusie)
10.DĄBR.GR.1961Ale stępiały ich umysły. I aż po dzień dziesiejszy ta sama zasłona przy czytaniu Starego Testamentu pozostała nie odkryta (bo się ona odsłania w Chrystusie)
11.TYSIĄCL.WYD5Ale stępiały ich umysły. I tak aż do dnia dzisiejszego, gdy czytają Stare Przymierze, pozostaje [nad nimi] ta sama zasłona, bo odsłania się ona w Chrystusie.
12.BRYTYJKALecz umysły ich otępiały. Albowiem aż do dnia dzisiejszego przy czytaniu starego przymierza ta sama zasłona pozostaje nie odsłonięta, gdyż w Chrystusie zostaje ona usunięta.
13.POZNAŃSKAStępiały ich umysły, ponieważ aż do dnia dzisiejszego ta sama zasłona okrywa ich podczas czytania Starego Przymierza. Nie została ona z nich zdjęta, ponieważ usuwa ją dopiero Chrystus.
14.WARSZ.PRASKAAle stępiały ich umysły. I tak aż do dnia dzisiejszego, gdy czytają Stare Przymierze, pozostaje [nad nimi] ta sama zasłona, bo odsłania się ona w Chrystusie.
15.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Ale ich umysł skamieniał; gdyż aż do dzisiejszego dnia, przy czytaniu Starego Przymierza, pozostaje nie odsłoniętą ta zasłona, która jest zniesiona w Chrystusie.
16.EIB.BIBLIA.2016.LITJednak ich umysły straciły wrażliwość. Bo do dnia dzisiejszego ta sama zasłona pozostaje nieodsłonięta przy czytaniu starego przymierza. Jest tak dlatego, że znika ona dopiero w Chrystusie.
17.TOR.PRZ.Ale skamieniały ich umysły; aż do dzisiaj bowiem, gdy odczytują stare przymierze ta sama zasłona pozostaje nieodsłonięta, a która w Chrystusie jest usuwana;