« 1Tes 5:2 1 List do Tesaloniczan 5:3 1Tes 5:4 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574Bo gdy rzeką: pokój i bezpieczeństwo, tedy nagłe im nadyjdzie zatracenie. Jako ból brzemiennej, a nie wybiegają się.
2.WUJEK.1923Bo gdy rzeką: Pokój i bezpieczeństwo; tedy nagłe zginienie przyjdzie na nie, jako ból w żywocie mającéj: a nie wybiegają się.
3.RAKOW.NTBo kiedy mówić będą: Pokój i beśpieczeństwo; tedy nagłe na nie przypadnie zatracenie, jako ból niewiasty brzemiennej, a nie ucieką.
4.GDAŃSKA.1881Bo gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo! tedy na nich nagłe zginienie przyjdzie, jako ból na niewiastę brzemienną, a nie ujdą.
5.GDAŃSKA.2017Bo gdy będą mówić: Pokój i bezpieczeństwo – wtedy przyjdzie na nich nagła zguba, jak bóle na kobietę brzemienną, i nie ujdą.
6.JACZEWSKIGdy ludzie żadnego nieszczęścia obawiać się nie będą, wtedy znagła, jak bóle brzemiennej, nadejdzie ich koniec i już ratunku nie będzie.
7.SYMONBo gdy oni mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo! tedy nagle przyjdzie na nich zatracenie, jako bóle rodzącej, a nie ujdą.
8.MARIAWICIAlbowiem gdy rzekną: Pokój i bezpieczeństwo, — wtedy nagle przyjdzie na nich zatracenie, jako bóle rodzenia na brzemienną, a nie ujdą tego.
9.DĄBR.WUL.1973Bo gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo — przyjdzie na nich zatracenie tak nagle jako bóle na niewiastę brzemienną i nie ujdą.
10.DĄBR.GR.1961Właśnie gdy mówić będą: pokój i bezpieczeństwo, przyjdzie na nich zatracenie tak nagłe, jak bóle na niewiastę brzemienną, i nie ujdą.
11.TYSIĄCL.WYD5Kiedy bowiem będą mówić: Pokój i bezpieczeństwo - tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie umkną.
12.BRYTYJKAGdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy przyjdzie na nich nagła zagłada, jak bóle na kobietę brzemienną, i nie umkną.
13.POZNAŃSKAKiedy więc mówić będą: "Pokój i bezpieczeństwo", nagle spadnie na nich zagłada, jak bóle na rodzącą, i nie ujdą.
14.WARSZ.PRASKAGdy ludzie będą mówić, że panuje pokój i całkowite bezpieczeństwo, to wtedy właśnie spadnie na nich niespodziewana zagłada, tak jak [nagle] przychodzą bóle na niewiastę brzemienną. Nie zdołają już ujść przed nimi.
15.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Kiedy będą mówić: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy zbliża się ich zagłada; jak ból porodowy tej, co ma w łonie, i się nie wymkną.
16.EIB.BIBLIA.2016.LITGdy będą mówić: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy - niczym bóle na rodzącą kobietę - przyjdzie na nich nagła zguba i nie umkną.
17.TOR.PRZ.2023Bo gdy będą mówić: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy nadciąga na nich nagła zguba, jak bóle na kobietę w ciąży; i nie umkną.