« Heb 12:6 List do Hebrajczyków 12:7 Heb 12:8 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574Jeśli kaźń podejmujecie, (to się) wam jako synom Bóg offiaruje. Bo a który jest syn, któregoby nie karał ociec.
2.WUJEK.1923W karności trwajcie. Oharujeć się wam Bóg jako synom; albowiem któryż syn, któregoby ojciec nie karał?
3.RAKOW.NTJeśli karanie wytrwacie, jako synom wam się ofiaruje Bóg; abowiem któryż jest syn, któregoby nie karał Ociec?
4.GDAŃSKA.1881Jeźli znosicie karanie, Bóg się wam ofiaruje jako synom; albowiem któryż jest syn, którego by ojciec nie karał?
5.GDAŃSKA.2017Jeśli znosicie karanie, Bóg obchodzi się z wami jak z synami. Jaki to bowiem syn, którego ojciec nie karze?
6.JACZEWSKIBądźcie cierpliwymi, gdy was Bóg dotyka. On się względem was wówczas w charakterze prawdziwego ojca przedstawia. Czyż to syn, którego ojciec nie karze?
7.SYMONZnoście cierpliwie karanie. Obchodzi się Bóg z wami, jak z synami: a gdzież jest syn, któregoby ojciec nie karał?
8.MARIAWICIW karności trwajcie. Ofiaruje się wam Bóg jako synom. Bo i któryż jest syn, któregoby nie karał ojciec?
9.DĄBR.WUL.1973Trwajcie w karności. Bóg zwraca się do was jako do synów, a gdzież jest syn, którego by ojciec nie karał?
10.DĄBR.GR.1961Trwajcie w karności. Bóg zwraca się do was, jak do synów, a gdzież jest syn, którego by ojciec nie karcił?
11.TYSIĄCL.WYD5Trwajcie w karności! Bóg obchodzi się z wami jak z dziećmi. Jakiż to bowiem syn, którego by ojciec nie karcił?
12.BRYTYJKAJeśli znosicie karanie, to Bóg obchodzi się z wami jak z synami; bo gdzie jest syn, którego by ojciec nie karał?
13.POZNAŃSKAPrzyjmujcie cierpliwie to, co służy waszemu wychowaniu. Bóg was traktuje jak synów. Czy jest syn, którego ojciec nie karci?
14.WARSZ.PRASKAZechciejcie tedy znosić kary, jakie Bóg na was zsyła. Traktuje was bowiem jak dzieci. A czy można sobie wyobrazić dziecko, którego nie karciłby rodzony ojciec?
15.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Jeśli znosicie to wychowywanie dzieci, Bóg jest wam dany jako dzieciom; bo co to za dziecko, którego ojciec nie uczy?
16.EIB.BIBLIA.2016.LITCierpliwie znoście karcenie. Jest ono dowodem, że Bóg obchodzi się z wami jak z synami. Bo nie ma syna, którego by ojciec nie karcił.
17.TOR.PRZ.2023Jeżeli znosicie karcenie, to Bóg ofiarowuje się wam jako synom; jakim bowiem jest syn, którego ojciec nie wychowuje?