« Jak 3:13 List Jakuba 3:14 Jak 3:15 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574Jeśli zaś zawiść gorzką macie i spór w sercu waszem, nie przechwalajcie się, i nie kłamajcie przeciw prawdzie.
2.WUJEK.1923Lecz jeźli zazdrość gorzką macie, i sporyby były w sercach waszych, nie chciejcie się chlubić i kłamcami być przeciwko prawdzie.
3.RAKOW.NTA jeśli gorliwość gorzką macie, i spór w sercu waszym, nie chłubciesz się, ani kłamajcie przeciwko prawdzie;
4.GDAŃSKA.1881Ale jeźli macie gorzką zawiść i zajątrzenie w sercu waszem, nie chlubcież się, ani kłamcie przeciwko prawdzie.
5.GDAŃSKA.2017Jeśli jednak macie w waszym sercu gorzką zazdrość i kłótliwość, to nie przechwalajcie się i nie kłamcie wbrew prawdzie.
6.JACZEWSKIgdy zaś jesteście zgryźliwi i macie zawiść w swych sercach, to już się nie chwalcie z mądrości, bo chwaląc się, kłamać będziecie.
7.MARIAWICIAle jeśli macie gorzką zawiść i jeśli są swary w sercach waszych, to nie chwalcie się i nie kłamcie przeciwko prawdzie;
8.DĄBR.WUL.1973Bo jeśli gorzką zazdrość i niezgodę w sercach waszych macie, nie wynoście się i nie bądźcie kłamcami wbrew prawdzie.
9.DĄBR.GR.1961Bo jeżeli gorzką zazdrość i niezgodę macie w sercach waszych, nie wynoście się i nie bądźcie kłamcami wbrew prawdzie.
10.TYSIĄCL.WYD5Ale jeśli żywicie w sercach waszych gorzką zazdrość i skłonność do kłótni, to nie przechwalajcie się i nie kłamcie wbrew prawdzie.
11.BRYTYJKAJeśli jednak gorzką zazdrość i kłótliwość macie w sercach swoich, to przynajmniej nie przechwalajcie się i nie kłamcie wbrew prawdzie.
12.POZNAŃSKAJeżeli jednak gorzką zazdrość i kłótliwość żywicie w swych sercach, nie macie się czym przechwalać; zadajecie kłam prawdzie.
13.WARSZ.PRASKAJeżeli jednak pielęgnujecie w swych sercach gorycz zazdrości, jeżeli jesteście skłonni do kłótni, to nie powinniście się niczym przechwalać i kłamstwem fałszować prawdy.
14.KALETAJeśli jednak zawiść gorzką macie i zajątrzenie w sercach waszych, nie chlubcie_się_przeciwko prawdzie i [nie] kłamcie.
15.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Ale jeśli macie w waszym sercu gorzką zazdrość oraz intrygę nie chlubcie się i nie kłamcie w stosunku do prawdy.
16.EIB.BIBLIA.2016.LITJeśli jednak żywicie w sercach gorzką zazdrość i złe ambicje, nie chwalcie się tym i nie kłamcie wbrew prawdzie.
17.TOR.PRZ.Ale jeśli macie gorzką zazdrość i kłótliwość w swoim sercu, nie wynoście się i nie kłamcie wbrew prawdzie.