« 1Pio 4:13 1 List Piotra 4:14 1Pio 4:15 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574Jeśli bywacie sromoceni dla imienia Christusowego, błodzy(ście), gdyż sławny a Boży duch na was odpoczywa, (który) wedle nich bywa jednak bluźnion lecz wedle was bywa uczcion.
2.WUJEK.1923Jeźli was sromocą dla imienia Chrystusowego, błogosławieni będziecie, gdyż, co jest czci i chwały i mocy Bożéj, i który jest Duch jego, na was odpoczywa.
3.RAKOW.NTJeśli wam urągają w imię Christusowe, szczęśliwiście; gdyż on chwały i on Boży duch nad wami odpoczynął; wedle nichci bluźnion bywa, a wedle was bywa wielbion.
4.GDAŃSKA.1881Jeźli was lżą dla imienia Chrystusowego, błogosławieni jesteście, gdyż on Duch chwały a Duch Boży odpoczywa na was, który względem nich bywa bluźniony, ale względem was bywa uwielbiony.
5.GDAŃSKA.2017Jeśli was znieważają z powodu imienia Chrystusa, błogosławieni jesteście, gdyż Duch chwały, Duch Boży spoczywa na was, który przez nich jest bluźniony, ale przez was jest uwielbiony.
6.JACZEWSKISzczęśliwi jesteście, jeżeli wam złorzeczą dla imienia Chrystusowego, bo wszelka cześć, chwała i moc Boża, i cały Duch jego staną się też waszym udziałem.
7.MARIAWICIJeśli wam urągają dla Imienia Chrystusowego, będziecie błogosławieni. Albowiem co jest czci i chwały, i mocy Bożej, i jaki jest Duch Boży, będzie w was przemieszkiwać. Bo gdy przez nich jest On bluźniony, od was będzie uwielbiony.
8.DĄBR.WUL.1973Jeśli was znieważają dla imienia Chrystusowego, błogosławieni jesteście, bo cześć, chwała i potęga Boża, i Duch jego na was spoczywają.
9.DĄBR.GR.1961Jeżeli was znieważają dla imienia Chrystusowego, błogosławieni jesteście, bo Duch chwały i Duch Boży na was spoczywa.
10.TYSIĄCL.WYD5Błogosławieni [jesteście], jeżeli złorzeczą wam z powodu imienia Chrystusa, albowiem Duch chwały, Boży Duch na was spoczywa.
11.BRYTYJKABłogosławieni jesteście, jeśli was znieważają, dla imienia Chrystusowego, gdyż Duch chwały, Duch Boży, spoczywa na was.
12.POZNAŃSKAJeśli doznajecie zniewag dla imienia Chrystusa, szczęśliwi jesteście, bo Duch chwały i (Duch) Boga na was spoczywa.
13.WARSZ.PRASKABłogosławieni jesteście, gdy złorzeczą wam z powodu imienia Chrystusa, albowiem spoczywa na nas Duch chwały [to jest] Duch Boży.
14.KALETAJeśli lżą [dla] imienia Chrystusowego, błogosławieni [jesteście], gdyż duch chwały i mocy jego i Boga na was odpoczywa.
15.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Staliście się bogaci, jeśli jesteście lżeni dla Imienia Chrystusa, gdyż na was spoczywa Duch Boga i chwały. Z powodu nich, zaiste spotwarzany, ale przez was uwielbiony.
16.EIB.BIBLIA.2016.LITUważajcie się za szczęśliwych, gdy was znieważają ze względu na imię Chrystusa, bo spoczywa na was Duch Boga i chwały.
17.TOR.PRZ.Jeśli was znieważają dla imienia Chrystusa, jesteście błogosławieni, gdyż Duch chwały i Duch Boga spoczywa na was; wprawdzie przez nich jest spotwarzany, ale przez was doznaje chwały.