« 1Pio 4:14 1 List Piotra 4:15 1Pio 4:16 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574Bo żaden z was niech niecierpi jako morderz, albo złodziej, albo złoczyńca, albo jako cudzego doględacz.
2.WUJEK.1923A żaden z was niechaj nie cierpi jako mężobójca, albo złodziéj, albo złomówca, albo jako cudzego pragnący.
3.RAKOW.NTA żaden z was niech nie cierpi jako zabójca, abo złodziej, abo złoczyńca, abo jako w cudze wglądający.
4.GDAŃSKA.1881A żaden z was niech nie cierpi jako mężobójca, albo złodziej, albo złoczyńca, albo jako w cudzy urząd się wtrącający.
5.GDAŃSKA.2017Nikt z was niech nie cierpi jednak jako morderca albo złodziej, albo złoczyńca, albo jako człowiek, który się wtrąca do cudzych spraw.
6.JACZEWSKIAle niechaj nikt z was nie cierpi jako mężobójca, albo złodziej, albo kłamca, albo chciwy na cudzą własność;
7.MARIAWICIAle żaden z was niechaj tak nie cierpi jako mężobójca, albo złodziej, albo złoczyńca, albo jako ten, który cudzego pożądał;
8.DĄBR.WUL.1973A nikt z was niech nie cierpi jako morderca albo złodziej, złoczyńca albo pragnący cudzego.
9.DĄBR.GR.1961Nikt bowiem z was nie powinien cierpieć jako morderca, złodziej, złoczyńca, albo taki, co do cudzych spraw się wtrąca.
10.TYSIĄCL.WYD5Nikt jednak z was niech nie cierpi jako zabójca albo złodziej, albo złoczyńca, albo jako [niepowołany] nadzorca obcych dóbr.
11.BRYTYJKAA niech nikt z was nie cierpi jako zabójca albo złodziej, albo złoczyńca, albo jako człowiek, który się wtrąca do cudzych spraw.
12.POZNAŃSKANikt bowiem z was nie powinien cierpieć jako zabójca lub złodziej, złoczyńca czy mieszający się do cudzych spraw.
13.WARSZ.PRASKAOby tylko nikt z was nie cierpiał dlatego, że jest na przykład mordercą, złodziejem, złoczyńcą lub tym, który zajmuje się [w sposób niewłaściwy] cudzymi sprawami.
14.KALETAA żaden [z] was [niech] nie cierpi jako mężobójca albo złodziej, albo złoczyńca, albo jako w_cudzy_urząd_się_wtrącający.
15.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Niech żaden z was nie doświadcza cierpień jako morderca, albo złodziej, albo złoczyńca, albo jako wtrącający się w cudze sprawy.
16.EIB.BIBLIA.2016.LITNiech nikt z was już nie cierpi jako zabójca lub złodziej, jako złoczyńca lub ten, kto się miesza w cudze sprawy.
17.TOR.PRZ.Niech nikt z was nie cierpi jako zabójca, albo złodziej, albo złoczyńca, albo wtrącający się w cudze sprawy.