« 2Pio 1:16 2 List Piotra 1:17 2Pio 1:18 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574Bo wziął u Boga ojca cześć i sławę, gdy takowy głos k niemu przyszedł od wielmożnej sławy: Ten jest syn mój namilszy, na którym ja przestawam.
2.WUJEK.1923Bo wziął od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy do niego szedł głos takowy od wielmożnéj chwały: Ten jest Syn mój, w którymem sobie ulubił, jego słuchajcie.
3.RAKOW.NTBo był wziął od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy głos był przyniesion jemu takowy od wielmożnej chwały: Ten jest on Syn mój miły, w którym się mnie upodobało.
4.GDAŃSKA.1881Wziął bowiem od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy mu był przyniesiony głos taki od wielmożnej chwały: ten jest on Syn mój miły, w którym mi się upodobało.
5.GDAŃSKA.2017Otrzymał on bowiem od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy doszedł go taki głos od wspaniałej chwały: To jest mój umiłowany Syn, w którym mam upodobanie.
6.JACZEWSKIBóg Ojciec oddał cześć i chwałę Panu Jezusowi, bo otoczony majestatem niebieskim odezwał się o nim: "Ten jest Syn mój miły, w którym upodobałem sobie; jego słuchajcie".
7.MARIAWICIAlbowiem otrzymał od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy od Wielmożnej Chwały przyszedł do Niego taki głos: Ten jest Syn Mój, w Którym Sobie upodobałem: Jego słuchajcie.
8.DĄBR.WUL.1973Albowiem odebrał on od Boga Ojca cześć i chwałę i gdy doszedł do niego taki głos z przedziwnego obłoku: Ten jest Syn mój umiłowany, w którym upodobałem sobie, jego słuchajcie —
9.DĄBR.GR.1961Albowiem kiedy odbierał od Boga Ojca cześć i chwałę i gdy doszedł do niego taki głos ze wspaniałego Majestatu: Ten jest Syn mój umiłowany, w którym upodobałem sobie
10.TYSIĄCL.WYD5Otrzymał bowiem od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy taki oto głos Go doszedł od wspaniałego Majestatu: To jest mój Syn umiłowany, w którym sobie upodobałem.
11.BRYTYJKAWziął On bowiem od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy taki go doszedł głos od Majestatu chwały:Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
12.POZNAŃSKAOtrzymał bowiem od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy ze wspaniałego Majestatu (Boga) doszedł do Niego taki głos: "To jest mój Syn ukochany, upodobałem Go sobie!"
13.WARSZ.PRASKAJego sam Bóg Ojciec obdarzył czcią i chwałą, kiedy to dał się słyszeć głos pochodzący od Majestatu Bożego: Oto Syn mój miły, w którym znalazłem upodobanie.
14.KALETAWziął bowiem od Boga Ojca cześć i chwałę, [gdy] głos był_przyniesiony mu taki od wielmożnej chwały: Ten jest Syn mój miły, w którym mi się_upodobało.
15.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Ponieważ otrzymał od Boga Ojca zaszczyt oraz chwałę, kiedy od okazałej wspaniałości został mu przyniesiony taki głos: Ten jest moim Synem, moim umiłowanym, co do którego Ja postanowiłem.
16.EIB.BIBLIA.2016.LITBóg Ojciec bowiem obdarzył Go czcią i chwałą, gdy w potędze swego Majestatu skierował do Niego słowa: To jest mój ukochany Syn, źródło mojej radości.
17.TOR.PRZ.Otrzymał On bowiem od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy do Niego ze wspaniałej chwały głos ten został skierowany: To jest mój umiłowany Syn, w którym znalazłem upodobanie.