« Jud 1:8 List Judy 1:9 Jud 1:10 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574Ano Michael Archanioł gdy się z dyabłem przepierając swarzył o ciało Moiżeszowe, nie śmiał (nań) sądu podnieść bluźnierstwa, ale rzekł: Niechci zagrozi pan.
2.WUJEK.1923Gdy Michał Archaniół z djabłem spór wiódł, spierając się o ciało Mojżeszowe, nie śmiał podnieść sądu bluźnierskiego, ale rzekł: Niech ci Pan rozkaże.
3.RAKOW.NTA Michał Archanioł gdy się z dyabłem rozpierając rozmawiał o Moyzeszowym ciele, nie śmiał przeciw niemu sądu podnieść bluźnierskiego, ale rzekł: Niech cię zfuka Pan.
4.GDAŃSKA.1881Lecz Michał Archanioł, gdy się z dyjabłem rozpierając wadził o ciało Mojżeszowe, nie śmiał podnieść przeciwko niemu sądu bluźnierczego, ale rzekł: Niech cię Pan zgromi.
5.GDAŃSKA.2017Lecz archanioł Michał, rozprawiając z diabłem, spierał się o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć przeciwko niemu bluźnierczego oskarżenia, ale powiedział: Niech cię Pan zgromi.
6.JACZEWSKIGdy Archanioł Michał o ciało Mojżeszowa toczył walkę z djabłem, nie odważył się on słowa bluźnierczego wymówić, ale rzekł tylko: niech cię Pan skarci;
7.DĄBR.WUL.1973Gdy Michał Archanioł toczył z szatanem bój walcząc o ciało Mojżesza, nie śmiał rzucić nań bluźnierczego wyroku, ale rzekł: Niech Pan cię ukarze.
8.DĄBR.GR.1961Gdy Michał Archanioł toczył z szatanem bój, walcząc o ciało Mojżesza, nie śmiał rzucić na niego wyroku potępienia ale rzekł: Niech Pan cię zgromi.
9.TYSIĄCL.WYD5Gdy zaś archanioł Michał, tocząc rozprawę z diabłem, spierał się o ciało Mojżesza, nie odważył się rzucić wyroku bluźnierczego, ale powiedział: Pan niech cię ukarze!
10.BRYTYJKATymczasem archanioł Michał, gdy z diabłem wiódł spór i układał się o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć bluźnierczego sądu, lecz rzekł: Niech cię Pan potępi.
11.POZNAŃSKAGdy archanioł Michał toczył z szatanem zacięty bój o ciało Mojżesza, nie śmiał wydać potępiającego wyroku, lecz powiedział: "Niech cię Pan zgromi!"
12.WARSZ.PRASKATymczasem sam archanioł Michał, gdy toczył z diabłem walkę o ciało Mojżesza, nie odważył się wypowiedzieć żadnego bluźnierstwa, ale wyrzekł jedynie te słowa: Pan niech ci udzieli pouczenia.
13.KALETALecz Michał Archanioł, gdy [z] diabłem się_rozpierając wadził_się o Mojżeszowe ciało, nie śmiał sądu podnieść bluźnierczego, ale rzekł: Niech_zgromi cię Bóg.
14.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Ale archanioł Michał, gdy rozmawiał odnośnie ciała Mojżesza, oddzielając się od tego oszczerczego, nie odważył się na bezbożną mowę wnosząc ocenę, lecz powiedział: Oby cię Pan ukarał.
15.EIB.BIBLIA.2016.LITTymczasem nawet archanioł Michał, gdy prowadził spór z diabłem o ciało Mojżesza, nie ośmielił się go dotknąć obraźliwym oskarżeniem. Powiedział tylko: Niech cię Pan ukarze!
16.TOR.NOWE.PRZ.A archanioł Michał, gdy sprzeciwiał się diabłu prowadząc spór o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wnieść bluźnierczego sądu, ale powiedział: Niech cię Pan zgromi.