« Apok 6:4 Apokalipsa Jana 6:5 Apok 6:6 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574A gdy otworzył trzecią pieczęć, usłyszałem trzecie zwierzę mówiące: Przyjdzi, a oglądaj. I widziałem, ano koń wrony, a siedzący na niem miał szale wręce swej.
2.WUJEK.1923A gdy otworzył trzecią pieczęć, słyszałem trzecie zwierzę mówiące: Chódź, a patrzaj! A oto koń wrony; a który na nim siedział, miał szalę w ręce swojéj.
3.RAKOW.NTA gdy otworzył pieczęć trzecią, słyszałem trzecie źwierzę mówiące: Chodź a patrzaj! I widziałem, a oto koń wroni, a ten co siedział na nim, miał szale w ręce swojej.
4.GDAŃSKA.1881A gdy otworzył trzecią pieczęć, słyszałem trzecie zwierzę mówiące: Chodź, a patrzaj! I widziałem, a oto koń wrony, a ten, co na nim siedział, miał szalę w ręce swojej.
5.GDAŃSKA.2017A gdy otworzył trzecią pieczęć, usłyszałem trzecie stworzenie mówiące: Chodź i zobacz. I zobaczyłem, a oto koń czarny, ten zaś, który na nim siedział, miał w swojej ręce wagę.
6.JACZEWSKIA gdy Baranek trzecią pieczęć rozłamał, zawołało na mnie trzecie ze zwierząt: Zbliż się i patrz. A oto wyskoczył koń kary, a siedzący na nim jezdziec trzymał w ręku wagę;
7.APOKALYPSIS.1905A gdy otworzył trzecią pieczęć, słyszałem, jak trzecie zwierzę mówiło: „Chodź a patrzaj”; i widziałem, a oto koń czarny, i siedzący na nim z wagami w ręce swojej.
8.MARIAWICIA gdy otworzył trzecią pieczęć, słyszałem trzecie zwierzę mówiące: Chodź i patrz. I widziałem, a oto koń czarny; a ten, który na nim siedział, miał wagę w ręce swojej.
9.DĄBR.WUL.1973A gdy otworzył trzecią pieczęć, usłyszałem trzecią istotę żywą: Przyjdź i patrz! A oto koń kary i siedzący na nim jeździec miał szalę w ręku.
10.DĄBR.GR.1961A kiedy otworzył trzecią pieczęć, usłyszałem trzecie zwierzę mówiące: Przybywaj! I zobaczyłem: oto koń czarny, a na nim jeździec trzymający wagę w ręku.
11.TYSIĄCL.WYD5A gdy otworzył pieczęć trzecią, usłyszałem trzecią Istotę żyjącą, gdy mówiła: Przyjdź! I ujrzałem: a oto czarny koń, a siedzący na nim miał w ręce wagę.
12.BRYTYJKAA gdy zdjął trzecią pieczęć, usłyszałem, jak trzecia postać mówiła: Chodź! I widziałem, a oto koń kary, ten zaś, który siedział na nim, miał wagę w ręce swojej.
13.POZNAŃSKAA gdy otworzył trzecią pieczęć, usłyszałem trzecie Zwierzę, mówiące: "Przyjdź!" I ujrzałem: A oto czarny koń, a siedzący na nim miał w ręce wagę.
14.WARSZ.PRASKAGdy [Baranek] otworzył trzecią pieczęć, usłyszałem, jak trzecie Zwierzę zawołało: Przyjdź! Wtedy zobaczyłem czarnego konia, a jeździec, który był na nim, miał w ręce wagę.
15.KALETAA gdy otworzył pieczęć trzecią, słyszałem trzecie zwierzę mówiące: Chodź, a patrz! I widziałem, a oto koń wrony, a [ten, co] siedział na nim, miał szalę w ręce swojej.
16.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.A kiedy złamał trzecią pieczęć, usłyszałem trzecią istotę żywą, która mówiła: Przybądź i uważaj! I zobaczyłem a oto czarny koń, a ten, co na nim siedział miał w swojej ręce wagę.
17.EIB.BIBLIA.2016.LITBaranek otworzył trzecią pieczęć. Trzecia istota przemówiła: Przyjdź! Zobaczyłem, że wystąpił koń kary. Ten, który na nim siedział, trzymał w ręku wagę.
18.TOR.PRZ.A gdy otworzył trzecią pieczęć, słyszałem trzecie stworzenie, mówiące: Chodź i patrz. I widziałem, a oto koń czarny; a ten, który na nim siedział, miał wagę w swojej ręce.