« Rut 1:19 Księga Rut 1:20 Rut 1:21 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.ZOFII.UWSP.IJPJim ona otpowiedziała: „Nie wzywajcie mię Noemi, to jest krasna, ale wzywajcie mię Amara, to jest gorzka, bo gorzkości mię napełnił barzo Wszechmogący.
2.WUJEK.1923Którym rzekła: Nie zowcie mię Noemi, (to jest, piękną,) ale mię zowcie Mara, (to jest, gorzką); boć mię gorzkością bardzo napełnił Wszechmogący.
3.GDAŃSKA.1881Ale ona mówiła do nich: Nie nazywajcie mię Noemi, ale mię zowcie Mara; albowiem mię gorzkościę wielką Wszechmogący napełnił.
4.GDAŃSKA.2017Lecz ona powiedziała do nich: Nie nazywajcie mnie Noemi, lecz nazywajcie mnie Mara, ponieważ Wszechmogący napełnił mnie wielką goryczą.
5.CYLKOWI rzekła do nich: Nie nazywajcie mnie Naemi, nazwijcie mnie Mara, bo przyczynił mi Wszechmocny goryczy wiele!
6.KRUSZYŃSKIA ona rzekła do nich: "Nie nazywajcie mnie Naomi, mówcie do mnie Mara, ponieważ Najwyższy napełnił mnie wielką goryczą.
7.TYSIĄCL.WYD5Powiedziała do nich: Nie nazywajcie mnie Noemi, ale nazywajcie mnie Mara, bo Wszechmogący napełnił mnie goryczą.
8.BRYTYJKAA ona rzekła do nich: Nie nazywajcie mnie Noemi, nazywajcie mnie Mara, gdyż Wszechmogący napoił mnie wielką goryczą.
9.POZNAŃSKAA ona rzekła do nich: - Nie nazywajcie mnie już Noemi, lecz nazywajcie mnie Mara, bo wielką goryczą napełnił mnie Wszechmocny.
10.WARSZ.PRASKAA ona rzekła: Nie nazywajcie mnie już Noemi [to znaczy: miła]; mówcie na mnie teraz: Mara [to znaczy: gorzka], bo Wszechmocny napełnił mnie goryczą.
11.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Więc do nich powiedziała: Nie nazywajcie mnie Naemi nazywajcie mnie Mara, gdyż Wszechmocny sprawił mi wiele goryczy.
12.EIB.BIBLIA.2016.LITA ona odpowiedziała: Nie nazywajcie mnie już Noemi. Nie jestem, jak dawniej, Kochana. Mówcie na mnie Mara. Wszechmocny sprawił, że jestem Zgorzkniała.
13.TOR.PRZ.Lecz ona powiedziała do nich: Nie nazywajcie mnie Noemi, nazywajcie mnie Mara, bo Wszechmogący uczynił mnie bardzo gorzką.