« Rut 3:17 Księga Rut 3:18 Rut 4:1 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923I rzekła Noemi: Poczekaj, córko, aż ujrzemy, co za koniec rzecz będzie miała; boć nie przestanie człowiek, aż spełni, co mówił.
2.GDAŃSKA.1881I rzekła Noemi: Potrwajże, córko moja, aż się dowiesz, jako padnie ta rzecz; boć nie zaniecha ten mąż, aż tę rzecz dziś skończy.
3.GDAŃSKA.2017Wtedy Noemi powiedziała: Bądź spokojna, moja córko, aż się dowiesz, jak potoczą się rzeczy, gdyż ten człowiek nie spocznie, dopóki nie zakończy dzisiaj tej sprawy.
4.CYLKOWWtedy rzekła: zachowuj się spokojnie, córko moja, pokąd wiedzieć nie będziesz jak sprawa ta wypadnie! Albowiem mąż ten nie spocznie póki dzisiaj jeszcze sprawy tej nie zakończy.
5.KRUSZYŃSKII rzekła Naomi: "Pozostań moja córko, aż się dowiesz, jak wypadnie ta sprawa; albowiem nie spocznie ów mąż, jeśli dzisiaj nie zakończy tej sprawy".
6.TYSIĄCL.WYD5Bądź spokojna, moja córko - powiedziała Noemi - aż dowiesz się, jak potoczą się rzeczy, gdyż nie spocznie ten człowiek, dopóki nie zakończy dzisiaj tej sprawy.
7.BRYTYJKAA ona rzekła: Bądź spokojna, córko moja, a wnet się dowiesz, jak się ta sprawa potoczy, gdyż mąż ten nie zaniecha tej sprawy, dopóki jej nie doprowadzi do końca, i to dziś jeszcze.
8.POZNAŃSKAWtedy rzekła [Noemi]: - Zaczekaj spokojnie, moja córko, dopóki się wszystko nie wyjaśni. Nie spocznie bowiem ów mąż, lecz jeszcze dziś doprowadzi do końca tę sprawę.
9.WARSZ.PRASKAWtedy Noemi powiedziała: Zostań tu, moja córko! Zobaczymy, jak się to wszystko skończy. Bo człowiek ten nie spocznie, dopóki nie doprowadzi całej sprawy, jeszcze dziś, do końca.
10.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Wtedy rzekła: Zachowuj się spokojnie, moja córko, dopóki nie będziesz wiedzieć jak się ta sprawa rozwinie. Bowiem ten mąż nie spocznie, dopóki nie zakończy tej sprawy jeszcze dzisiaj.
11.EIB.BIBLIA.2016.LITNoemi odetchnęła: Możesz być już spokojna. Wkrótce wszystkiego się dowiesz. Boaz nie spocznie. Zakończy tę sprawę jeszcze dziś.