« 1Sam 26:13 1 Księga Samuela 26:14 1Sam 26:15 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.ZOFII.UWSP.IJPtedy wzwoła Dawid k ludu a ku Abnerowi synu Ner rzekąc: „Abner, Abner, zali mi nie otpowiesz?” Abner k temu rzecze: „Ktoś ty, jiż wołasz a czynisz niepokoj krolowi?”
2.WUJEK.1923Zawołał Dawid na lud i na Abnera, syna Ner, mówiąc: A nie ozowiesz się, Abnerze? I odpowiadając Abner, rzekł: Ktoś ty, co wołasz, a niepokój czynisz królowi?
3.GDAŃSKA.1881I zawołał Dawid na lud, i na Abnera, syna Nerowego, mówiąc: Nie ozwieszże się Abnerze? I odpowiadając Abner, rzekł: Któżeś ty, co wołasz na króla?
4.GDAŃSKA.2017Wtedy Dawid zawołał do ludzi i do Abnera, syna Nera: Czy nie odezwiesz się, Abnerze? Abner odpowiedział: Któż ty jesteś, który wołasz do króla?
5.CYLKOWI zawołał Dawid do ludu i do Abnera, syna Nera, mówiąc: Czyż nie odpowiesz, Abnerze? I odpowiedział Abner: Któż ty, który wołasz króla?
6.KRUSZYŃSKII zawołał Dawid do ludu i do Abnera, syna Nera, mówiąc: "Czy nie odpowiesz Abnerze?" I odpowiedział Abner, mówiąc: "Kim jesteś ty, co wołasz do króla?"
7.TYSIĄCL.WYD5Wtedy zawołał na ludzi i Abnera, syna Nera: Abnerze! Czemu nie dajesz odpowiedzi? Abner rzekł: Kim jesteś, że wołasz na króla?
8.BRYTYJKAWtedy zawołał Dawid na wojsko i na Abnera, syna Nera, tymi słowy: Czy nie odpowiesz, Abnerze? Abner odpowiedział, mówiąc: Któż ty jesteś, że wołasz na króla?
9.POZNAŃSKAI począł wołać Dawid na wojsko Abnera, syna Nera: - Czy nie odpowiesz mi, Abnerze? Abner odparł: - Kim jesteś ty, który wołasz do króla?
10.WARSZ.PRASKAW pewnej chwili Dawid zawołał do wojowników [z drugiej strony] i do Abnera, syna Nera: Abnerze, czy udzielisz mi odpowiedzi? Zapytał tedy Abner: Kim ty jesteś, że ośmielasz się wołać do króla?
11.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.I Dawid zawołał do ludu oraz do Abnera, syna Nera, mówiąc: Czy nie odpowiesz, Abnerze? Więc Abner odpowiedział: Kim jesteś ty, który wołasz króla?
12.EIB.BIBLIA.2016.LITWtedy zawołał na wojsko i na Abnera, syna Nera: Abnerze, odezwiesz się?! A Abner odpowiedział: Kim jesteś, że wołasz na króla?!