« 1Sam 26:15 1 Księga Samuela 26:16 1Sam 26:17 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.ZOFII.UWSP.IJPNie jest to dobrze, coś uczynił. Tak jiście jako Bog żyw, wyście dostojni śmierci, iżeście nie strzegli pana waszego, mazanego bożego. A przeto poźrzycie, gdzie jest kopije krolowo a gdzie korczak z wodą, jiż był u jego głowy”.
2.WUJEK.1923Nie dobrać to rzecz, którąś uczynił. Żywie Pan, żeście wy synowie śmierci, którzyście nie strzegli pana swego, pomazańca Pańskiego: a teraz patrz, gdzie jest oszczep królewski, i gdzie jest kubek wody, który był w głowach jego.
3.GDAŃSKA.1881Nie dobra to, coś uczynił. Jako żywy Pan, żeście winni śmierci, którzyście nie strzegli pana waszego, pomazańca Pańskiego. A teraz, patrz, kędy jest włócznia królewska, i kubek od wody, co był w głowach jego?
4.GDAŃSKA.2017Nie jest dobre to, co uczyniłeś. Jak żyje PAN, zasługujecie na śmierć, bo nie strzegliście swojego pana, pomazańca PANA. A teraz patrz, gdzie jest włócznia króla i dzban na wodę, które były przy jego głowie.
5.CYLKOWNie dobra ta rzecz, którąś uczynił! Żyw Wiekuisty, żeście na śmierć zasłużyli, ponieważ nie czuwaliście nad panem waszym, nad pomazańcem Wiekuistego! Zobaczcie teraz, gdzie włócznia króla i gdzie butelka od wody u wezgłowia jego!
6.KRUSZYŃSKINie dobra to rzecz, którąś uczynił. Żywie Bóg, że winni są śmierci ci, co nie strzegli pana swego, pomazańca Bożego! A teraz patrz, gdzie jest dzida króla i dzbanek od wody, które były u jego wezgłowia!"
7.TYSIĄCL.WYD5Niedobrze postąpiłeś. Na życie Pana! Zasługujecie na śmierć: nie strzegliście bowiem waszego pana, pomazańca Pańskiego. A teraz patrzcie, gdzie jest dzida królewska i manierka na wodę, które były u jego wezgłowia.
8.BRYTYJKANiedobra to rzecz, którą uczyniłeś. Jako żyje Pan, zasługujecie na śmierć, bo nie strzegliście swojego pana, pomazańca Pańskiego; popatrz tylko, gdzie jest włócznia króla i dzbanek na wodę, które były u jego głowy?
9.POZNAŃSKANiezbyt dobrze się sprawujesz. Na Jahwe żywego! Jesteście synami śmierci, bo nie strzegliście pana waszego, pomazańca Jahwe! Teraz rozejrzyj się, gdzie jest włócznia królewska i dzban z wodą, które stały u jego głowy!
10.WARSZ.PRASKATo, co uczyniłeś, jest godne najwyższego potępienia. Na życie Jahwe, zasłużyliście na śmierć, bo nie strzegliście dobrze waszego pana, pomazańca Jahwe. Popatrz no teraz, gdzie są włócznia króla i bukłak z wodą, które znajdowały się u wezgłowia króla?
11.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Niedobrą jest ta rzecz, którą uczyniłeś! Żywym jest WIEKUISTY, że zasłużyliście na śmierć; ponieważ nie czuwaliście nad waszym panem, pomazańcem WIEKUISTEGO! Teraz zobaczcie gdzie jest włócznia króla i gdzie butelka wody z jego wezgłowia?
12.EIB.BIBLIA.2016.LITMarnie się spisałeś! Jak żyje PAN, zasługujecie na śmierć! Nie ustrzegliście swojego pana, Pańskiego pomazańca! Rozejrzyj się teraz, gdzie jest włócznia króla i dzbanek na wodę, które były przy jego głowie?!