« 1Sam 6:4 1 Księga Samuela 6:5 1Sam 6:6 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923Według liczby powiatów Philistyńskich, pięć zadnic złotych sprawicie, i pięć myszy złotych: bo jedna plaga była na was wszystkie i na książęta wasze. I uczynicie podobieństwa zadnic waszych i podobieństwa myszy, które pokaziły ziemię waszę, i dacie Bogu Izraelowemu chwałę: aza snadź odejmie rękę swoję od was, i od bogów waszych, i od ziemie waszéj.
2.GDAŃSKA.1881A poczynicie podobieństwa zadnic waszych, i podobieństwa myszy waszych, które psowały ziemię, i oddacie Bogu Izraelskiemu chwałę; owa snać ulży ręki swej nad wami, i nad Bogami waszymi, i nad ziemią waszą.
3.GDAŃSKA.2017I sporządzicie podobizny waszych wrzodów i podobizny waszych myszy, które niszczą ziemię, i oddacie chwałę Bogu Izraela. Może odejmie swoją rękę od was, waszych bogów i waszej ziemi.
4.CYLKOWPrzygotujcie zatem podobizny guzów waszych opuchłych, i podobizny myszy, które niszczą kraj, a oddajcie Bogu izraelskiemu cześć. Może zdejmie wtedy rękę Swą od was i od bogów waszych i od kraju waszego.
5.KRUSZYŃSKIZróbcie podobieństwa guzów nabrzmiałych, tudzież podobieństwa myszy niszczących kraj i oddajcie je na chwałę Bogu izraelskiemu, a może przestanie ciążyć jego ręka nad wami, nad bóstwami waszymi i nad krajem waszym.
6.TYSIĄCL.WYD5Sporządźcie podobizny guzów i podobizny myszy, które niszczą kraj, a oddajcie cześć Bogu Izraela; może odejmie rękę swą od was, od bogów waszych i od waszego kraju.
7.BRYTYJKAKażcie więc sporządzić podobizny waszych wrzodów i podobizny myszy, które niszczą waszą ziemię, i oddajcie chwałę Bogu izraelskiemu. Może zdejmie ciężką rękę swoją z was i z waszych bogów, i z waszej ziemi.
8.POZNAŃSKAZróbcie [przedmioty] na podobieństwo waszych wrzodów i myszy, pustoszących kraj, i oddajcie chwałę Bogu Izraela. A wtedy może odejmie rękę swą od was i od waszych bogów, i od waszej ziemi.
9.WARSZ.PRASKAWykonajcie tedy podobizny waszych wrzodów i waszych myszy, które nawiedziły wasz kraj, i oddajcie w ten sposób chwałę Bogu Izraela. Może Jego prawica przestanie wreszcie ciążyć nad wami, nad waszymi bogami i nad całym waszym Krajem?
10.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Zatem przygotujcie podobizny waszych opuchłych guzów i podobizny myszy, co niszczą kraj, i oddajcie cześć Bogu Israela. Może wtedy odejmie od was Swą rękę, od waszych bogów oraz waszego kraju.
11.EIB.BIBLIA.2016.LITSporządźcie więc wyobrażenia waszych bolesnych wrzodów oraz wyobrażenia myszy, które niszczą waszą ziemię, i oddajcie chwałę Bogu Izraela. Może Jego ręka przestanie ciążyć na was, na waszych bogach i na waszej ziemi.