« 3Moj 13:25  13:26 3Moj 13:27 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923A jeźliby się włosów barwa nie odmieniła, ani plaga niższa jest niźli insze ciało, a kształt sam trądu jest przyciemniejszem, zamknie go przez siedm dni,
2.GDAŃSKA.1881A jeźli kapłan obaczy, że na onej bliźnie białej włos nie pobielał, a iż nie jest głębsza nad inszą skórę, ale iż nieco naczerniała, zamknie kapłan takowego przez siedem dni.
3.GDAŃSKA.2017A jeśli kapłan zobaczy, że na tej plamie nie ma białych włosów ani nie jest ona głębsza niż skóra, ale pociemniała, to kapłan odosobni go na siedem dni.
4.CYLKOWA jeżeliby obejrzał ją kapłan, a oto niema na plamie włosu białego, i głębszą téż nie jest, niż skóra, a przytém ściemniała; wtedy zamknie go kapłan na siedm dni.
5.KRUSZYŃSKILecz jeśli zbada kapłan, a oto niema na plamie wysypki białej i nie jest niższa od skóry, i staje się ciemna, zamknie go kapłan na siedm dni.
6.MIESESGdy zaś kapłan będzie ją oglądał, a oto na tej jasnej plamie białego nie ma włosu, a ona sama nie jest niższą, aniżeli skóra, i stała się bledszą, – niech [mającego] ją kapłan każe zamknąć przez dni siedem.
7.TYSIĄCL.WYD5Jeżeli jednak kapłan stwierdzi, że nie ma na plamie białych włosów i że nie jest ona wklęśnięta w stosunku do otaczającej skóry, i że jest matowa, to kapłan odosobni go na siedem dni.
8.BRYTYJKAJeżeliby jednak kapłan stwierdził, że na plamie nie ma białych włosów ani wgłębienia na skórze i ona blednie, to kapłan odosobni go na siedem dni;
9.POZNAŃSKAJeśli jednak po obejrzeniu kapłan stwierdzi, że na plamie nie ma białych włosów i że nie sięga ona głębiej pod skórę, a ponadto pociemniała, wtedy zatrzyma go kapłan w odosobnieniu przez siedem dni.
10.WARSZ.PRASKAJeśli jednak kapłan stwierdzi, że owłosienie w tym miejscu nie jest białe, ciało nie jest zapadnięte, a tylko nieco bledsze, to każe odosobnić takiego człowieka na siedem dni.
11.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.A jeśli ją kapłan obejrzał a oto nie ma na plamie białego włosa i nie jest też głębszą niż skóra, a przy tym ściemniała; wtedy kapłan zamknie go na siedem dni.
12.EIB.BIBLIA.2016.LITLecz jeśli kapłan obejrzy chore miejsce i nie zauważy tam ani zbielałych włosów, ani ubytków na skórze, a ponadto wyda mu się, że chore miejsce blednie, to poleci odosobnić chorego na siedem dni,