« Przys 1:26 Księga Przysłów 1:27 Przys 1:28 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923Gdy przypadnie nagle nieszczęście, i zginienie jako burza przypadnie, kiedy przyjdzie na was utrapienie i ucisk:
2.GDAŃSKA.1881Gdy przyjdzie jako spustoszenie, czego się strachacie, i gdy zginienie wasze przypadnie jako wicher, gdy przyjdzie na was ucisk i utrapienie;
3.GDAŃSKA.2017Gdy nadejdzie jak spustoszenie to, czego się boicie, i gdy wasze nieszczęście nadciągnie jak wicher, gdy nadejdzie na was ucisk i cierpienie;
4.KRAMSTUCK"Gdy jak wicher, strach was napadnie, gdy wasza niedola jak burza nadciągnie, gdy na was nadejdą nieszczęście i ucisk."
5.CYLKOWGdy przypadnie jako burza trwoga na was, a nieszczęście wasze jako wicher nadciągnie, gdy przyjdzie na was nędza i utrapienie.
6.TYSIĄCL.WYD5gdy strach nadciągnie jak burza, a wasze nieszczęście jak wicher, gdy spotka was ucisk i boleść.
7.BRYTYJKAGdy padnie na was strach jak burza, a nieszczęście przyjdzie na was jak wicher, gdy was ogarnie niedola i utrapienie.
8.POZNAŃSKAgdy spadnie na was przerażenie jak burza, gdy nieszczęście zbliży się ku wam jak huragan, gdy przyjdą na was strapienie i ucisk.
9.WARSZ.PRASKAGdy spadnie na was strach jak nawałnica, gdy nieszczęście was zwali jak wicher na ziemię, gdy się znajdziecie w ucisku i nędzy,
10.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Kiedy przyjdzie na was jak burza, gdy jak wicher nadciągnie wasze nieszczęście, kiedy przyjdzie na was nędza i utrapienie.
11.EIB.BIBLIA.2016.LITgdy zagłada dopadnie was jak burza, gdy nadciągnie klęska jak wichura, gdy dosięgnie was udręka i strapienie.