« PnP 7:7 Księga Pieśń nad Pieśniami 7:8 PnP 7:9 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923Rzekłem: Wstąpię na palmę i uchwycę owoce jéj: a będą piersi twoje jako grona winnice, a wonność ust twoich jako jabłek.
2.GDAŃSKA.1881Rzekłem: Wstąpię na palmę, dosięgnę wierzchów jej. Niechajże mi tedy będą piersi twoje jako grona winne, a wonność nozdrzy twoich jako jabłek wonnych;
3.GDAŃSKA.2017Powiedziałem: Wejdę na palmę i uchwycę się jej gałęzi. Niech twoje piersi będą jak kiście winorośli, a woń twojego oddechu jak zapach jabłek;
4.CYLKOW(7:9) Pomyślałem: na tę palmę chciałbym wstąpić, a pochwycić gałązki jej, a będą mi piersi twoje jako grona winne, a woń nozdrzy twoich jako jabłek wonnych.
5.TYSIĄCL.WYD5(7:9) Rzekłem: wespnę się na palmę, pochwycę kiść daktyli. Tak! Piersi twe niech [mi] będą jako grona winne, a oddech twój jak zapach jabłek.
6.BRYTYJKA(7:9) Pomyślałem: Wespnę się na palmę, zerwę wiązkę jej daktyli! Niech mi będą twoje piersi jak winogrona, a tchnienie twoich nozdrzy jak woń jabłek,
7.POZNAŃSKA(7:9) Rzekłem: Pragnę wspiąć się na palmę, uchwycić się jej gałęzi dźwigających owoc. Niech piersi twoje będą jak grona winnego krzewu, a tchnienie twych nozdrzy jak woń jabłek.
8.WARSZ.PRASKA(7:9) Powiedziałem więc sobie: Wdrapię się na palmę i sięgnę po gałęzie z owocem. Twoje piersi są dla mnie jak winnych jagód grona, a twój oddech przypomina zapachem jabłonie.
9.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.(7:9) Pomyślałem: Chciałbym wejść na tą palmę oraz pochwycić jej gałązki; twoje piersi będą dla mnie jak winne grona, a zapach twoich nozdrzy jak zapach wonnych jabłek.
10.EIB.BIBLIA.2016.LIT(7:9) Pragnę wspiąć się i posiąść ich kiście. O, niech twe piersi będą mi jak grona - twój oddech tchnie wonią moreli.
11.TOR.PRZ.Powiedziałem sobie: Wespnę się na palmę i zerwę grona jej daktyli. A teraz niech będą twoje piersi jak pęki winogron i woń twojego oddechu jak zapach moreli;