« Jer 20:6 Księga Jeremiasza 20:7 Jer 20:8 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923Zwiodłeś mię, Panie! i jestem zwiedzion: mocniejszyś był niżli ja, i przemogłeś: byłem naśmiewiskiem cały dzień, wszyscy się zemnie natrząsają.
2.GDAŃSKA.1881Namówiłeś mię, Panie! a dałem się namówić; mocniejszyś był niż ja, i przemogłeś; jestem na pośmiech każdy dzień, każdy się ze mnie naśmiewa.
3.GDAŃSKA.2017Namówiłeś mnie, PANIE, a dałem się namówić. Ty jesteś silniejszy ode mnie i mnie przemogłeś. Jestem wystawiony na pośmiewisko każdego dnia, każdy się ze mnie naśmiewa.
4.CYLKOWTyś mnie namawiał Wiekuisty, a dałem się namówić; przezwyciężyłeś mnie i przemogłeś; przeto stałem się pośmiewiskiem ustawiczném, każdy urąga mi.
5.KRUSZYŃSKITyś mnie namówił, o Boże, i dałem się namówić; Tyś mnie zmusił i przemogłeś. Stałem się przedmiotem śmiechu na każdy dzień, wszyscy mnie wyszydzają
6.TYSIĄCL.WYD1Zwiodłeś mię, Jahwe, i dałem się zwieść, schwyciłeś mnie i przemogłeś. Pośmiewiskiem się stałem w każdy dzień, każdy natrząsa się ze mnie.
7.TYSIĄCL.WYD5Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść; ujarzmiłeś mnie i przemogłeś. Stałem się codziennym pośmiewiskiem, wszyscy mi urągają.
8.BRYTYJKANamówiłeś mnie, Panie, i dałem się namówić; pochwyciłeś mnie i przemogłeś. Stałem się pośmiewiskiem na co dzień, każdy szydzi ze mnie.
9.POZNAŃSKAPrzynaglałeś mnie, Jahwe, i uległem. Ująłeś mnie mocno i zmogłeś. Każdego dnia byłem pośmiewiskiem, każdy mi urąga.
10.WARSZ.PRASKAUwiodłeś mnie, Panie, a ja dałem się uwieść, siłę mi swą okazałeś i mnie przemogłeś. Stałem się pośmiewiskiem dla wszystkich na dzień każdy, i opowiadają o mnie rzeczy niestworzone.
11.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Ty mnie namawiałeś, WIEKUISTY, więc dałem się namówić, przezwyciężyłeś mnie i przemogłeś; dlatego stałem się ustawicznym pośmiewiskiem każdy mi urąga.
12.EIB.BIBLIA.2016.LITZwabiłeś mnie, PANIE, i dałem się zwabić, schwytałeś mnie i pokonałeś. Stałem się pośmiewiskiem na co dzień, każdy ze mnie drwi.