« Jer 20:7 Księga Jeremiasza 20:8 Jer 20:9 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923Iż dawno mówię krzycząc złość, a głaszam spustoszenie: i stała mi się mowa Pańska urąganiem i naśmiewiskiem cały dzień.
2.GDAŃSKA.1881Bo jakom począł mówić, wołam, dla gwałtu i spustoszenia krzyczę; bo mi słowo Pańskie jest ku pohańbieniu i na pośmiech każdy dzień.
3.GDAŃSKA.2017Odkąd bowiem zacząłem mówić, wołam; krzyczę o przemocy i spustoszeniu, bo słowo PANA stało się dla mnie pohańbieniem i pośmiewiskiem każdego dnia.
4.CYLKOWIle razy mówić poczynam muszę krzyczeć, nad krzywdą i przemocą utyskiwać; i tak jest mi słowo Wiekuistego ku pohańbieniu i na szyderstwo ustawiczne.
5.KRUSZYŃSKIAlbowiem za każdym razem, gdy mówię, wołam, ogłaszam gwałt i zniszczenie, słowo przeto Boże stało się dla mnie zniewagą i pośmiewiskiem na każdy dzień.
6.TYSIĄCL.WYD1Ach, ilekroć mówię, to muszę krzyczeć. Wołać mi trzeba: «Krzywda i gwałt!», a słowo Jahwe ściąga na mnie obelgi i drwiny za każdym razem.
7.TYSIĄCL.WYD5Albowiem ilekroć mam zabierać głos, muszę obwieszczać: Gwałt i ruina! Tak, słowo Pańskie stało się dla mnie codzienną zniewagą i pośmiewiskiem.
8.BRYTYJKAGdyż ilekroć przemawiam, muszę krzyczeć i wołać: Gwałt i zniszczenie! I tak słowo Pana stało mi się hańbą i pośmiewiskiem na co dzień.
9.POZNAŃSKAIlekroć bowiem przemawiam, muszę krzyczeć i wołać: "Przemoc i zniszczenie!" A słowo Jahwe przywodzi na mnie co dzień drwiny i szyderstwa.
10.WARSZ.PRASKAIlekroć mam coś powiedzieć, powinienem krzyczeć, wołać muszę głośno, że przemoc i ucisk! I tak stało mi się słowo Pana przyczyną pohańbienia i pośmiewiskiem na co dzień.
11.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Ile razy zaczynam mówić muszę krzyczeć, utyskiwać nad krzywdą i przemocą; tak słowo WIEKUISTEGO stało mi się ku pohańbieniu i na ustawiczne szyderstwo.
12.EIB.BIBLIA.2016.LITGdyż ilekroć przemawiam, krzyczę: Gwałt i zniszczenie! Tak! Słowo PANA stało mi się hańbą i szyderstwem na co dzień.