« Mat 16:21 Ewangelia Mateusza 16:22 Mat 16:23 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574A odwiodszy go Piotr, począł ji hamować mówiąc: Bądź sobie lutościw panie, nie będzie tobie to.
2.WUJEK.1923I wziąwszy go Piotr, począł go strofować, mówiąc: Boże cię uchowaj, Panie! nie przyjdzie to na cię.
3.RAKOW.NTI wziąwszy go ku sobie Piotr, począł go fukać, mówiąc: Zlituj się nad sobą Panie! nie będzie to tobie.
4.GDAŃSKA.1881A wziąwszy go Piotr na stronę, począł go strofować, mówiąc: Zmiłuj się sam nad sobą, Panie! nie przyjdzie to na cię.
5.GDAŃSKA.2017A Piotr, wziąwszy go na bok, zaczął go strofować, mówiąc: Zmiłuj się nad sobą, Panie! Nie przyjdzie to na ciebie.
6.SOŁOWEYCZYK.MATI odwiódłszy go Piotr, począł go strofować, mówiąc: Nie daj tego Panie, nie przyjdzieć to na cię.
7.SZCZEPAŃSKIAle Piotr, wziąwszy Go na bok, zaczął Mu wymawiać, i rzekł: Zmiłujże się, Panie! Nie przyjdzie to na Cię!
8.MARIAWICII wziąwszy Go Piotr na stronę począł Go strofować, mówiąc: Niech to daleko będzie od Ciebie, Panie, niech nie przyjdzie to na Ciebie.
9.GRZYM1936Ale Piotr, wziął go na stronę i począł go upominać słowy: Boże cię uchowaj, Panie: żadną miarą nie przyjdzie to na ciebie.
10.DĄBR.WUL.1973A Piotr, odwiódłszy go na stronę, jął go strofować mówiąc: Boże cię uchowaj, Panie, nie przyjdzie to na ciebie.
11.DĄBR.GR.1961A Piotr, odwiódłszy go na stronę, począł mu czynić wyrzuty mówiąc: Boże cię uchowaj, Panie, nie przyjdzie to na ciebie.
12.TYSIĄCL.WYD5A Piotr wziął Go na bok i począł robić Mu wyrzuty: Panie, niech Cię Bóg broni! Nie przyjdzie to nigdy na Ciebie.
13.BRYTYJKAA Piotr, wziąwszy go na stronę, począł go upominać, mówiąc: Miej litość nad sobą, Panie! Nie przyjdzie to na ciebie.
14.POZNAŃSKAA Piotr, wziąwszy Go na bok, zaczął Go strofować: - Miej litość nad sobą, Panie, to Cię nie może spotkać!
15.WARSZ.PRASKAWtedy Piotr, odprowadziwszy Go na bok, począł Go upominać mówiąc: Niech Cię Bóg zachowa, Panie! Nie to nigdy nie może Ci się przydarzyć!
16.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Zaś Piotr, wziął go na bok i zaczął go strofować, mówiąc: Zmiłuj się sam nad sobą, Panie! Nie przyjdzie to na ciebie.
17.EIB.BIBLIA.2016.LITPiotr wziął Go wówczas na stronę i zaczął upominać: Niech Cię Bóg przed tym zachowa, Panie! To Ci się nie może zdarzyć!
18.TOR.PRZ.I wziął Go Piotr na stronę, i zaczął Go strofować, mówiąc: Zmiłuj się nad sobą, Panie! Nie stanie się to z Tobą.