« Mat 25:8 Ewangelia Mateusza 25:9 Mat 25:10 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574A odpowiedając mądre mówiły (Nie) by więc nie zeszło nam i wam, idźcie raczej ku przedającym a kupcie sobie.
2.WUJEK.1923Odpowiedziały mądre, mówiąc: By snadź nam i wam niedostało, idźcie raczéj do przedających, a kupcie sobie.
3.RAKOW.NTA odpowiedziały rostropne, mówiąc: By snadź mało nie było nam i wam; ale raczej idźcie do przedających, i kupcie sobie.
4.GDAŃSKA.1881I odpowiedziały one mądre, mówiąc: Nie damy, by snać nam i wam nie dostało; idźcie raczej do sprzedawających, a kupcie sobie.
5.GDAŃSKA.2017I odpowiedziały mądre: Nie damy, bo mogłoby i nam, i wam nie wystarczyć. Idźcie raczej do sprzedawców i kupcie sobie.
6.SOŁOWEYCZYK.MATOdpowiedziały mądre, mówiąc: By snadź wam i nam nie dostało, idźcie raczej do przedających, a kupcie sobie.
7.SZCZEPAŃSKIMądre <jednak> odparły, mówiąc: Mogłoby nam i wam zabraknąć; idźcie raczej do sprzedających, i kupcie sobie.
8.GRZYM1936Na co odpowiedziały mu roztropne: Nie możemy, mogłoby bowiem i nam i wam nie starczyć; idźcie raczej do sklepu kupić sobie.
9.DĄBR.WUL.1973Odpowiedziały mądre, mówiąc: Aby snadź nie zabrakło nam i wam, idźcie raczej do sprzedających i kupcie sobie.
10.DĄBR.GR.1961Odpowiedziały mądre, mówiąc: Aby jednak nie zabrakło nam i wam, idźcie raczej do sprzedających i kupcie sobie.
11.TYSIĄCL.WYD5Odpowiedziały roztropne: Mogłoby i nam, i wam nie wystarczyć. Idźcie raczej do sprzedających i kupcie sobie.
12.BRYTYJKANa to odpowiedziały mądre: O nie! Gdyż mogłoby nie starczyć i nam i wam; idźcie raczej do sprzedawców i kupcie sobie.
13.POZNAŃSKALecz mądre odpowiedziały: O nie! Nie wystarczyłoby dla was i dla nas. Idźcie raczej do sprzedawców i kupcie sobie. -
14.WARSZ.PRASKAAle te odpowiedziały: Nie, bo może nie starczyć ani dla nas, ani dla was. Idźcie raczej do sprzedających i kupcie sobie.
15.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Więc te mądre odpowiedziały, mówiąc: Aby przypadkiem nam i wam nie zabrakło; raczej idźcie wbrew sprzedającym oraz nabądźcie sobie.
16.EIB.BIBLIA.2016.LITPrzezorne na to: Nie, bo wtedy nie wystarczy ani nam, ani wam. Idźcie raczej do sprzedawców, u nich sobie kupcie.
17.TOR.NOWE.PRZ.A mądre odpowiedziały, mówiąc: Jeszcze by nam i wam nie wystarczyło; idźcie raczej do sprzedających i kupcie sobie.