« Mar 14:42 Ewangelia Marka 14:43 Mar 14:44 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574A wnet gdy on jeszcze mówił, przyszedł Judasz jeden ze dwunaście, a z nim wielki tłum, z mieczmi i zkijmi, od Arcyoffiarników, i (od) księżej, i (od) starszych.
2.WUJEK.1923A gdy jeszcze mówił, przyszedł Judasz Iszkaryoth, jeden ze dwunaście, a z nim wielka rzesza z mieczmi i z kijmi, od najwyższych kapłanów i Doktorów i starszych.
3.RAKOW.NTI wnetże póki jeszcze to mówił, przychodzi Judasz, który był jeden z onych dwunaście; i z nim tłum mnogi, z mieczmi, i z kijmi, od Przedniejszych Ofiarowników, i uczonych w Piśmie i starszych.
4.GDAŃSKA.1881A wnetże, gdy on jeszcze mówił, przyszedł Judasz, który był jeden ze dwunastu, a z nim wielka zgraja z mieczami i z kijami od przedniejszych kapłanów, i od nauczonych w Piśmie i od starszych.
5.GDAŃSKA.2017I zaraz, gdy on jeszcze mówił, nadszedł Judasz, jeden z dwunastu, a z nim wielka zgraja z mieczami i kijami od naczelnych kapłanów, uczonych w Piśmie i starszych.
6.SZCZEPAŃSKIA właśnie, gdy On jeszcze mówił, zjawia się Judasz {z Karyotu}, jeden z Dwunastu, a z nim {liczna} gromada z mieczami i kijmi, <wysłana> od przedniejszych kapłanów i uczonych i starszych.
7.GRZYM1936I on mówił jeszcze, a oto nadszedł Judasz Iskarjot, jeden z dwunastu, a z nim cała rota pachołków, w miecze i kije zbrojna a przez wyższych kapłanów, uczonych i starszych nasłana.
8.DĄBR.WUL.1973A gdy on jeszcze mówił, nadszedł Judasz Iszkariot, jeden z dwunastu, a z nim wielki tłum z mieczami i kijami od przedniejszych kapłanów i uczonych w Piśmie, i starszych.
9.DĄBR.GR.1961A gdy on jeszcze mówił, nadszedł Judasz, jeden z dwunastu, a z nim tłum z mieczami i z kijami, od przedniejszych kapłanów i uczonych w Piśmie i starszych.
10.TYSIĄCL.WYD5I zaraz, gdy On jeszcze mówił, zjawił się Judasz, jeden z Dwunastu, a z nim zgraja z mieczami i kijami wysłana przez arcykapłanów, uczonych w Piśmie i starszych.
11.BRYTYJKAI zaraz, gdy On jeszcze mówił, nadszedł Judasz, jeden z dwunastu, a z nim zgraja z mieczami i kijami od arcykapłanów i uczonych w Piśmie, i starszych.
12.POZNAŃSKAI zaraz, kiedy On jeszcze mówił, zjawia się Judasz, jeden z Dwunastu, a z nim razem tłum (wysłany przez) arcykapłanów i nauczycieli Pisma, i starszych z mieczami i kijami.
13.WARSZ.PRASKAA gdy On jeszcze to mówił, nadszedł Judasz, jeden z Dwunastu, a z nim tłum cały, wysłany przez arcykapłanów, uczonych w Piśmie i starszych, z mieczami i z kijami.
14.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Więc zaraz, kiedy on jeszcze mówił, przychodzi Judas, jeden z dwunastu, a z nim od przedniejszych kapłanów, uczonych w Piśmie oraz starszych liczny tłum z mieczami i kijami.
15.EIB.BIBLIA.2016.LITI zaraz, jeszcze gdy On mówił, zjawił się Judasz, jeden z Dwunastu, a z nim zgraja ludzi z mieczami i kijami. Wysłali ich arcykapłani, znawcy Prawa oraz starsi.
16.TOR.NOWE.PRZ.I zaraz, gdy On jeszcze mówił, przyszedł Judasz, będący jednym z grona dwunastu, a z nim wielki tłum z mieczami i z kijami, od arcykapłanów, i od uczonych w Piśmie, i od starszych.