« 5Moj 17:16 5 Księga Mojżeszowa 17:17 5Moj 17:18 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.ZOFII.UWSP.IJPNie będą mieć wiele żon, aby nie osidliły dusze jego, ani śrebra i złota nieśmiernych [pieniędzy] brzemion.
2.WUJEK.1923Nie będzie miał siła żon, któreby przyłudziły serce jego, ani śrebra ani złota niezmierne wagi.
3.GDAŃSKA.1881Nie będzie też miał wiele żon, aby się nie odwróciło serce jego; srebra też i złota niech nazbyt wiele nie nabywa.
4.GDAŃSKA.2017Nie będzie też pomnażał sobie żon, aby jego serce się nie odwróciło; niech nie nabywa zbyt wiele srebra i złota.
5.CYLKOWI niechaj nie mnoży sobie żon, aby nie odwróciło się serce jego; i srebra téż i złota niech nie namnaża sobie nadmiernie.
6.KRUSZYŃSKINie będzie miał licznych żon, aby nie odwróciło się serce jego; nie będzie też zbytnio gromadził srebra i złota.
7.MIESESA niech on też nie mnoży sobie żon, ażeby serce jego nie stawało się odstępnem, – a i srebra, czyli złota niech nie mnoży sobie zbytnio.
8.TYSIĄCL.WYD5Nie będzie miał zbyt wielu żon, aby nie odwróciło się jego serce. Nie będzie gromadził wielkiej ilości srebra i złota.
9.BRYTYJKANiech też nie bierze sobie wiele żon, aby nie odstąpiło jego serce. Także srebra i złota niech wiele nie gromadzi.
10.POZNAŃSKANie będzie on też powiększał sobie liczby żon, aby nie odwróciło się serce jego [od Boga], i nie będzie gromadził nadmiernej ilości srebra i złota.
11.WARSZ.PRASKAA żeby się nie odwróciło jego serce, niech też nie ma wielu żon i niech nie gromadzi sobie wielkich ilości ani srebra, ani złota.
12.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.I niech nie mnoży sobie żon, by się nie odwróciło jego serce; także niech sobie nadmiernie nie nabywa srebra i złota.
13.EIB.BIBLIA.2016.LITNiech też nie poślubia sobie wielu żon, by jego serce nie popadło w odstępstwo, a także niech nie gromadzi zbyt wiele srebra i złota.