« 1Pio 3:15 1 List Piotra 3:16 1Pio 3:17 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574(3:15) Z układnością i bojaźnią, sumnienie mając dobre, aby (wtem) wczem obmawiają was jako złoczyńce, zawstydziliby się, ci co potwarzają wasze dobre obcowanie w Christusie.
2.WUJEK.1923Ale z cichością i z bojaźnią, mając sumnienie dobre, aby w tem, w czem wam uwłaczają, zawstydzili się ci, którzy potwarzają obcowanie wasze dobre w Chrystusie.
3.RAKOW.NTSumnienie mając dobre; aby w tym w czym pomawiają was jako złoczyńców, zasromali się oni którzy potwarzają wasze dobre w Christusie obcowanie.
4.GDAŃSKA.1881Aby w tem, w czem was pomawiają jako złoczyńców, zawstydzili się ci, którzy naganę dawają waszemu dobremu obcowaniu w Chrystusie.
5.GDAŃSKA.2017Miejcie czyste sumienie, aby za to, że mówią o was źle, jak o złoczyńcach, zostali zawstydzeni ci, którzy zniesławiają wasze dobre postępowanie w Chrystusie.
6.JACZEWSKICzyńcie to zaś z całą skromnością i bez zuchwalstwa, a czyńcie to w prostocie serca, aby zawstydzili się ci, którzy wam uwłaczają i którzy spotwarzają wasze chrześciańskie życie.
7.MARIAWICIaby się z tego, w czem wam uwłaczają, zawstydzili ci, którzy potwarzają wasze dobre obcowanie w Panu Chrystusie.
8.DĄBR.WUL.1973Z lękiem wszakże i skromnie zachowujcie czyste sumienie, abyście zawstydzili tych, co uwłaczają waszemu postępowaniu w Chrystusie.
9.DĄBR.GR.1961Z lękiem wszakże i skromnie zachowujcie czyste sumienie, ażebyście zawstydzili tych, co uwłaczają waszemu dobremu postępowaniu w Chrystusie.
10.TYSIĄCL.WYD5A z łagodnością i bojaźnią [Bożą] zachowujcie czyste sumienie, ażeby ci, którzy oczerniają wasze dobre postępowanie w Chrystusie, doznali zawstydzenia właśnie przez to, co wam oszczerczo zarzucają.
11.BRYTYJKALecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali.
12.POZNAŃSKAAle (czyńcie to) z łagodnością i z szacunkiem. Zachowujcie czyste sumienie, aby ci, którzy obrzucają obelgami wasze uczciwe życie w Chrystusie, musieli się wstydzić swoich oszczerstw.
13.WARSZ.PRASKACzyńcie to jednak z całą skromnością, łagodnie, z zachowaniem pełnego spokoju sumienia, a wówczas ci, którzy wypowiadają się źle o waszym postępowaniu w Chrystusie, zostaną zawstydzeni z powodu rzucanych na was oszczerstw.
14.KALETAAby w czym pomawiają was jako złoczyńców, zawstydzili_się [ci, którzy] naganę_dają waszemu dobremu ku Chrystusowi obcowaniu.
15.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Aby w tym, w czym jesteście oczerniani jako złoczyńcy, zostali zawstydzeni ci, co ubliżają waszemu szlachetnemu zachowaniu w Chrystusie.
16.EIB.BIBLIA.2016.LITCzyńcie to jednak łagodnie, odpowiedzialnie, z zachowaniem czystego sumienia. Niech się okaże, że to, za co was oczerniają, jest bezpodstawne. I niech się zawstydzą ci, którzy zniesławiają wasze codzienne dobre życie w Chrystusie.
17.TOR.PRZ.2023Mając dobre sumienie, by w tym, w czym będą was obmawiali jako złoczyńców, zostali zawstydzeni ci, którzy znieważają wasze dobre postępowanie w Chrystusie.