« Sęd 13:5 Księga Sędziów 13:6 Sęd 13:7 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923Która gdy przyszła do męża swego, rzekła mu: Mąż Boży przyszedł do mnie, mając twarz Anielską, straszny bardzo: którego gdym pytała, ktoby był, i zkądby przyszedł, i jakiemby go imieniem zwano, nie chciał mi powiedzieć.
2.GDAŃSKA.1881Tedy przyszła niewiasta, i powiedziała to mężowi swemu, mówiąc: Mąż Boży przyszedł do mnie, którego oblicze było jako oblicze Anioła Bożego, bardzo straszne, i nie pytałam go, skąd był, ani mi imienia swego oznajmił.
3.GDAŃSKA.2017Wtedy kobieta przyszła i powiedziała swemu mężowi: Przyszedł do mnie mąż Boży, którego oblicze było jak oblicze Anioła Boga, bardzo straszne. Nie pytałam go, skąd jest, nie oznajmił mi też swego imienia.
4.CYLKOWPrzyszła tedy niewiasta i opowiedziała to mężowi swemu, mówiąc: Mąż Boży przyszedł do mnie, a wejrzenie jego niby wejrzenie anioła Bożego, wspaniałe bardzo, ale nie pytałam go zkąd on jest, imienia swego też nie objawił mi.
5.KRUSZYŃSKINiewiasta poszła i powiedziała swemu mężowi, mówiąc: "Mąż Boży przybył do mnie, a wejrzenie jego, jako wejrzenie anioła Bożego, bardzo przedziwne. Nie zapytałam go się, skąd jest i imienia swego nie oznajmił mi.
6.TYSIĄCL.WYD5Poszła więc kobieta do swego męża i tak rzekła do niego: Przyszedł do mnie mąż Boży, którego oblicze było jakby obliczem Anioła Bożego - pełne dostojeństwa. Nie pytałam go, skąd przybył, a on nie oznajmił mi swego imienia.
7.BRYTYJKAI poszła ta kobieta, i powiedziała do swego męża tak: Przyszedł do mnie mąż Boży, wygląd jego był jak wygląd anioła Bożego, niesamowity bardzo; nie zapytałam go, skąd jest, a on nie powiedział mi swego imienia,
8.POZNAŃSKAKobieta ta przyszła [do domu] i powiedziała swemu mężowi: - Mąż Boży przystąpił do mnie. A miał wygląd anioła Bożego, pełen majestatu. Toteż nie spytałam go, skąd jest i nawet imienia swego mi nie wyjawił.
9.WARSZ.PRASKAPoszła tedy kobieta i powiedziała do swego męża: Przyszedł do mnie pewien mąż Boży. Miał wygląd anioła Bożego, ale budził przerażenie. Nie pytałam go, skąd przychodzi, a on sam nie podał mi swojego imienia.
10.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Zatem niewiasta przyszła i opowiedziała to swojemu mężowi, mówiąc: Przyszedł do mnie mąż Boży, a jego spojrzenie było jak spojrzenie Bożego anioła, bardzo wspaniałe; ale nie pytałam go skąd on jest; nie objawił mi też swojego imienia.
11.EIB.BIBLIA.2016.LITPo tym zdarzeniu kobieta przyszła do męża i opowiedziała: Przyszedł do mnie mąż Boży. Wyglądał niezwykle, jakby był posłanym przez Boga aniołem. Nie zapytałam go, skąd jest, a i on nie przedstawił mi się.