« Sęd 18:16 Księga Sędziów 18:17 Sęd 18:18 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923Lecz oni, którzy byli weszli do domu młodzieńca, rycinę i Ephod i Theraphim i licinę wziąć usiłowali, a kapłan stał przede drzwiami, a sześćset mężów mocnych niedaleko czekali.
2.GDAŃSKA.1881A tak wszedłszy tam oni pięć mężów, którzy chodzili na wyszpiegowanie ziemi, wzięli obraz ryty, i Efod, i Terafim, i obraz lany; a kapłan stał przede drzwiami bramy z sześcią set mężów gotowych do boju.
3.GDAŃSKA.2017I tych pięciu mężczyzn, którzy poszli, aby wyszpiegować ziemię, zabrało ryty posąg, efod, terafim i odlany posąg. A kapłan stał u wejścia do bramy wraz z sześciuset mężczyznami uzbrojonymi do walki.
4.CYLKOWPięciu jednak owych mężów, którzy wyruszyli byli by wypatrzeć kraj, wstąpiwszy, weszli tam i zabrali obraz rzeźbiony, i efod, i bożki domowe i obraz lity, podczas gdy kapłan stał u wejścia do bramy wraz z sześciuset ludźmi, uzbrojonymi w przybory wojenne.
5.KRUSZYŃSKIA pięciu mężów, którzy chodzili dla zbadania kraju, wstąpiwszy, weszli tam i zabrali obraz rzeźbiony, efod, terafim, zarówno jak obraz lity, a kapłan stał u wejścia do bramy ze sześciuset ludźmi, zaopatrzonymi w zbroję wojenną.
6.TYSIĄCL.WYD5pięciu owych mężów, którzy wywiadywali się o kraj, weszło do wnętrza, wzięło posążek rzeźbiony wraz z efodem i terafim oraz posążek ulany z metalu. A kapłan stał na progu u drzwi razem z owymi sześciuset mężami uzbrojonymi do boju.
7.BRYTYJKAOwych pięciu mężów zaś, którzy wyszli, aby przeszpiegować ziemię, wstąpiło tam, zabrało posąg i efod kapłański, i bożki domowe, i posąg lany. Kapłan stał u wejścia bramy podobnie jak tych sześciuset mężów w rynsztunku bojowym.
8.POZNAŃSKApięciu mężów, którzy przybyli zbadać tę ziemię, wkroczyło tam. Zabrali oni posąg, efod, terafim i odlew [bóstwa], podczas gdy kapłan stał u wejścia do bramy wraz z sześciuset mężami uzbrojonymi w oręż wojenny.
9.WARSZ.PRASKAPięciu zaś ludzi wysłanych na zwiad weszło do sanktuarium, skąd zabrano podobiznę rzeźbioną, efod, terafim i posążek ulany. W tym czasie kapłan pozostawał ciągle przed bramą z sześciuset uzbrojonymi wojownikami.
10.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Jednak pięciu owych mężów, co wyruszyli aby przepatrzeć kraj – wstąpiło; weszli tam i zabrali rzeźbiony obraz, efod, domowe bożki i lity obraz, podczas gdy kapłan stał u wejścia do bramy wraz z sześciuset ludźmi, uzbrojonymi w wojenne przybory.
11.EIB.BIBLIA.2016.LITWtedy zjawiło się pięciu zwiadowców, którzy wcześniej tamtędy przechodzili, i zabrali bożka, efod oraz terafy wraz z ulanym posągiem. Kapłan stał w tym czasie przy wejściu do bramy, podobnie jak sześciuset ludzi z orężem u boku.