« Sęd 18:8 Księga Sędziów 18:9 Sęd 18:10 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923Wstańcie! pójdźmy do nich; bośmy widzieli ziemię bardzo bogatą i obfitą: nie zaniedbywajcie, nie przestajcie, pójdźmy a posiądźmy ją, nie będzie żadnéj prace.
2.GDAŃSKA.1881I rzekli: Wstańcie, a ciągnijmy przeciwko nim; bośmy widzieli ziemię, a oto, bardzo dobra. A wy nie dbacie? NIe leńcież się iść, a przyszedłszy osieść tę ziemię.
3.GDAŃSKA.2017Odpowiedzieli: Wstańcie i wyruszajmy przeciwko nim. Widzieliśmy bowiem ziemię, a jest ona bardzo dobra. A wy stoicie? Nie ociągajcie się z wyruszeniem i wejściem do tej ziemi, aby ją posiąść.
4.CYLKOWI odpowiedzieli: Dalej, wyruszmy przeciw nim! albowiem rozpatrzyliśmy kraj - jest on rzeczywiście bardzo piękny! A wy jeszcze się zastanawiacie? Nie ociągajcie się dłużej, aby wyruszyć, aby pójść i wziąć kraj ten w posiadanie.
5.KRUSZYŃSKII odpowiedzieli: "Wstańmy, wyruszmy przeciwko nim. Widzieliśmy bowiem kraj, a oto jest bardzo piękny. A wy się zastanawiacie? Nie ociągajcie się, aby wyruszyć, pójść i objąć kraj w posiadanie.
6.TYSIĄCL.WYD5Wstańcie, a wyruszymy przeciwko nim - rzekli - widzieliśmy bowiem ziemię, która jest bardzo dobra. Czemu siedzicie tu, nie dbając o nic? Nie wahajcie się wyruszyć, aby zdobyć tę ziemię.
7.BRYTYJKAA oni na to: Nuże! Ruszmy na nich! Widzieliśmy bowiem tę ziemię, że jest bardzo urodzajna. Czy jeszcze chcecie zwlekać? Nie leńcie się pójść i zająć tę ziemię.
8.POZNAŃSKACi odrzekli: - Zbierajmy się i ruszajmy przeciw nim, widzieliśmy bowiem tę ziemię; jest ona wyborna. A wy się wahacie. Nie zwlekajcie z wyruszeniem i objęciem tej krainy w posiadanie.
9.WARSZ.PRASKAA oni odpowiedzieli: Zbierajcie się! Ruszamy na nich! Widzieliśmy kraj bardzo piękny. Tymczasem wy tu siedzicie, nie mówiąc ani słowa! Nie ociągajcie się, idźcie i weźcie ten kraj w posiadanie.
10.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Więc odpowiedzieli: Dalej, wyruszmy przeciwko nim! Bowiem przepatrzyliśmy kraj i jest on rzeczywiście bardzo piękny. A wy się jeszcze zastanawiacie? Nie ociągajcie się dłużej, by wyruszyć, pójść oraz wziąć ten kraj w posiadanie.
11.EIB.BIBLIA.2016.LITPowstańmy i wyruszmy na lud, którego ziemię obejrzeliśmy - oznajmili. - To bardzo dobra ziemia, wy jednak jesteście powolni. Nie ociągajcie się! Ruszajcie, by posiąść tę ziemię!