« 1Moj 34:4 1 Księga Mojżeszowa 34:5 1Moj 34:6 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.ZOFII.UWSP.IJPTo gdyż usłyszał Jakob od swych synow, jeż to przyszli od dobytka, nics nie rzekł, dojąd się nie wrocil❬i❭.
2.WUJEK.1923Co gdy usłyszał Jakób w niebytności synów, i około pasze bydła zabawionych, milczał, aż się wrócili.
3.GDAŃSKA.1881A gdy Jakób usłyszał, że zgwałcona była Dyna, córka jego, a synowi jego byli z bydłem jego na polu, zamilczał tego Jakób, aż się oni zwrócili.
4.GDAŃSKA.2017A Jakub usłyszał, że jego córka Dina została zhańbiona, a jego synowie byli przy jego stadach na polu. Jakub więc milczał aż do ich przyjścia.
5.NEUFELD.1863I Jakob dowiedział się że zhańbił Dinah córkę jego, gdy synowie jego byli z bydłem jego na polu, i milczał Jakob aż do ich przybycia.
6.CYLKOWA Jakób usłyszał, że zhańbił Dinę, córkę jego; gdy jednak synowie jego byli z bydłem jego na polu, zamilczał Jakób aż do ich przybycia.
7.KRUSZYŃSKILecz Jakób słyszał, że znieważył Dinę, córkę jego, a że synowie jego byli ze stadami na polu, zachował tajemnicę dopóki nie wrócą.
8.MIESESJakób słyszał, iż zbezcześcił córkę jego Dinę, ale synowie jego znajdowali się z bydłem jego w polu, więc Jakób zamilczał, aż do ich powrotu.
9.SPITZER.1937Ale Jakób usłyszał, że shańbił Dinę, córkę jego, ale synowie jego byli z trzodą na polu, więc zamilczał Jakób aż do przybycia ich.
10.TYSIĄCL.WYD5Gdy Jakub dowiedział się, że Sychem zhańbił jego córkę, Dinę - synowie jego byli przy trzodach na pastwisku - nic nie powiedział, czekając, aż wrócą.
11.BRYTYJKAJakub usłyszał wprawdzie, że zhańbił Dinę, córkę jego, lecz ponieważ synowie jego byli przy bydle na polu, nic nie powiedział Jakub, aż do ich przybycia.
12.POZNAŃSKAKiedy Jakub usłyszał, że [Sychem] zhańbił córkę jego Dinę - a synowie jego byli wtedy przy trzodzie na polu - nic nie powiedział aż do ich przyjścia.
13.WARSZ.PRASKAJakub dowiedziawszy się, że Sychem zhańbił jego córkę Dinę, na razie nic o tym nie mówił swoim, którzy pilnowali owiec na pastwisku. Czekał na ich powrót.
14.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Jakób także usłyszał, że Szechem zhańbił jego córkę Dinę; jednak kiedy jego synowie byli na polu z jego bydłem, Jakób to przemilczał, aż do ich przybycia.
15.EIB.BIBLIA.2016.LITJakub usłyszał, że Sychem zhańbił jego córkę Dinę, ale ponieważ jego synowie byli przy stadach na polu, milczał do czasu ich przyjścia.