« Dan 3:21 Księga Daniela 3:22 Dan 3:23 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923Bo rozkazanie królewskie przynaglało, a piec był bardzo rozpalony; lecz męże one, którzy byli wrzucili Sydrach, Misach i Abdenago, pobił płomień ogniowy,
2.GDAŃSKA.1881A iż rozkazanie królewskie przynaglało, a piec bardzo był rozpalony, dlatego onych mężów, którzy wrzucili Sadracha, Mesacha i Abednega, zadusił płomień ogniowy.
3.GDAŃSKA.2017Ponieważ rozkaz króla przynaglał, a piec był bardzo rozpalony, płomień ognia zabił tych ludzi, którzy wrzucili Szadraka, Meszaka i Abed-Nego.
4.TYSIĄCL.WYD1ponieważ rozkaz królewski przynaglał. Piec był tak bardzo rozpalony, że płomień ognia zabił owych mężów, którzy wrzucili z góry Szadraka, Meszaka i Abed-Nega.
5.TYSIĄCL.WYD5Ponieważ rozkaz króla był stanowczy, a piec nadmiernie rozpalony, płomień ognia zabił tych mężów, którzy wrzucili, Szadraka, Meszaka i Abed-Nega.
6.BRYTYJKAPonieważ jednak rozkaz królewski był tak surowy, a piec był tak bardzo rozpalony, płomień ognia strawił tych mężów, którzy wnosili Szadracha, Meszacha i Abed-Nega.
7.POZNAŃSKADlatego że rozkaz króla był surowy, a piec był nadzwyczajnie rozpalony, mężów, którzy przyprowadzili Szadraka, Meszaka i Abed Nego, zabił płomień ognia.
8.WARSZ.PRASKAPonieważ spieszono się z wykonaniem rozkazu królewskiego, a piec buchał ogromnymi płomieniami, zginęli od nich ludzie, którzy wrzucali do ognia Szadraka, Meszaka i Abed–Nego.
9.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Lecz ponieważ rozkaz królewski okazał się tak surowy, a piec był bardzo rozpalony, dlatego tych mężów, co wrzucili Szaraka, Meszaka i Abednego, zabił ich płomień ognia.
10.EIB.BIBLIA.2016.LITAle ponieważ rozkaz króla był tak surowy, a piec tak rozpalony, płomień zabił żołnierzy, którzy wrzucali Szadraka, Meszaka i Abed-Nega.