« Łuk 20:19 Ewangelia Łukasza 20:20 Łuk 20:21 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574A upatrzywszy (czas) posłali szpiegi czyniące się sprawiedliwemi być, aby ji pojmali w mowie, żeby go wydać urzędowi i zwierzchności starościnej.
2.WUJEK.1923A podstrzegając, posłali zdrajce, którzyby się zmyślali być sprawiedliwymi, aby go podchwycili w mowie, a podali go przełożeństwu i władzy starościnéj.
3.RAKOW.NTA podstrzegając posłali czyhające nań, zmyślające, że sami sprawiedliwymi byli; aby podchwycili jego mowę, ku temu żeby go wydać przełożeństwu i zwierzchności Starościnej.
4.GDAŃSKA.1881A tak podstrzegając go, posłali szpiegi, którzy zmyślali, jakoby byli sprawiedliwymi, aby go podchwycili w mowie jego, a potem aby go podali zwierzchności i w moc starościną.
5.GDAŃSKA.2017Obserwowali go więc i posłali szpiegów, którzy udawali sprawiedliwych, aby go złapać za słowo, a potem wydać władzy i mocy namiestnika.
6.SZCZEPAŃSKIŚledzili Go więc pilnie i wysłali szpiegów, aby ci udając sprawiedliwych, podchwycili Go na słowie, by Go wydać w ręce i moc namiestnika.
7.MARIAWICIA podstrzegając, posłali zdrajców, którzyby się okazując sprawiedliwymi, podchwycili Go w mowie, aby Go wydali przełożeństwu i władzy starosty.
8.BIESZK.ŁUK.1931Dlatego śledzili go pilnie i nasłali na niego szpiegów. Ci mieli udawać ludzi bez fałszu, by go pochwycić na niebacznem słowie, coby im dało powód wydania go zwierzchności i w ręce namiestnika.
9.GRZYM1936A podstrzegając go nastawili na niego ludzi, którzy udawali uczciwych, ale właściwie chcieli go podejść na słowie, aby go móc wydać w ręce rządu i namiestnika.
10.DĄBR.WUL.1973I śledząc go wysłali szpiegów, którzy udając sprawiedliwych mieli go podchwycić w mowie i wydać urzędom i władzy namiestnika.
11.DĄBR.GR.1961I śledząc go wysłali szpiegów, którzy udając sprawiedliwych mieli go podchwycić w mowie i wydać urzędom i władzy namiestnika.
12.TYSIĄCL.WYD5Śledzili Go więc i nasłali na Niego szpiegów. Ci udawali pobożnych i mieli podchwycić Go w mowie, aby Go wydać zwierzchności i władzy namiestnika.
13.BRYTYJKAŚledzili go więc, nasłali szpiegów, którzy udając sprawiedliwych, mieli go przyłapać na jakimś słowie, aby go wydać władzy i mocy starosty.
14.POZNAŃSKAŚledzili Go też pilnie. Wysłali też szpiegów, którzy udając sprawiedliwych mieli Go pochwycić na słowie, aby Go wydać w ręce sprawującego władzę namiestnika.
15.WARSZ.PRASKAPilnując Go, wysłali szpiegów, którzy udawali ludzi pobożnych po to, by pochwycić Go w mowie, a potem wydać w ręce zwierzchności i władzy namiestnika.
16.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.I czatując, wysłali szpiegów, co udawali, że sami są sprawiedliwymi, by uczepili się jego słowa, aż do wydania go zwierzchności oraz władzy namiestnika.
17.EIB.BIBLIA.2016.LITChcąc wiedzieć o każdym posunięciu Jezusa, wysłali za Nim szpiegów. Ci udawali sprawiedliwych, ale właściwie czyhali na jakąś Jego wypowiedź, która pozwoliłaby im oskarżyć Go wobec władz i postawić przed sądem.
18.TOR.PRZ.2023I zaczęli Go śledzić; wysyłali szpiegów, którzy udawali, że sami są sprawiedliwi, aby pochwycić Go na jakimś słowie i wydać Go urzędowi i władzy namiestnika.