« Łuk 24:11 Ewangelia Łukasza 24:12 Łuk 24:13 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574A (tak) Piotr wstawszy przybieżał do grobu, a pojrzawszy widzi chusty same leżące, i poszedł u siebie dziwując się coby było.
2.WUJEK.1923A Piotr wstawszy, pobieżał do grobu; a nachyliwszy się, ujrzał same prześcieradła położone i odszedł dziwując się sam w sobie temu, co się stało.
3.RAKOW.NTA Piotr wstawszy bieżał do grobu; a schyliwszy się, widzi chusty leżące same tylko; i odszedł sam u siebie dziwując się onemu co się sstało.
4.GDAŃSKA.1881Tedy Piotr wstawszy, bieżał do grobu, a nachyliwszy się, ujrzał same tylko prześcieradła leżące, i odszedł, dziwując się sam u siebie temu, co się stało.
5.GDAŃSKA.2017Wtedy Piotr wstał i pobiegł do grobu. A gdy się nachylił, zobaczył płótna leżące osobno i odszedł, dziwiąc się temu, co się stało.
6.SZCZEPAŃSKIPiotr wszelako wstał, pobiegł do grobu, a schyliwszy się ujrzał tylko taśmy. I wrócił do siebie, zdumiony tem, co zaszło.
7.MARIAWICIAle Piotr powstawszy, pobiegł do grobu i schyliwszy się, ujrzał same tylko prześcieradła leżące; i odszedł, sam w sobie się dziwując temu, co się było stało.
8.BIESZK.ŁUK.1931Piotr jednak porwał się i pobiegł do grobu. Nachyliwszy się, ujrzał, że leżą w nim tylko prześcieradła. Wrócił więc, nie pojmując, co się stało.
9.GRZYM1936Piotr jednak porwał się i pobiegł do grobu; nachyliwszy się zaś, zobaczył tylko prześcieradło na ziemi i odszedł zdziwiony tem, co się stało.
10.DĄBR.WUL.1973Piotr zaś wstając pobiegł do grobu i nachyliwszy się ujrzał tylko prześcieradła leżące i odszedł zdumiony tym, co się stało.
11.DĄBR.GR.1961Piotr zaś wstając pobiegł do grobu. A nachyliwszy się – ujrzał tylko prześcieradła. I odszedł zdumiony tym co się stało.
12.TYSIĄCL.WYD5Jednakże Piotr wybrał się i przybiegł do grobu; schyliwszy się, ujrzał same tylko płótna. I wrócił do siebie, dziwiąc się temu, co się stało.
13.BRYTYJKAPiotr zaś, wstawszy, pobiegł do grobu i nachyliwszy się, ujrzał jedynie leżące prześcieradła, i odszedł do siebie, dziwiąc się temu, co się stało.
14.POZNAŃSKAPiotr zaś pobiegł do grobu, a schyliwszy się widzi same taśmy płócienne. I poszedł do siebie, dziwiąc się temu, co się stało.
15.WARSZ.PRASKAPiotr jednak wyruszył, przybiegł do grobu i pochyliwszy się zobaczył same tylko bandaże. I wrócił nie mogąc się nadziwić temu, co zaszło.
16.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Zaś Piotr wstał, pobiegł do grobowca, zaglądnął i widzi same leżące prześcieradła; więc odszedł do siebie, dziwiąc się tej sprawie, która się dokonywała.
17.EIB.BIBLIA.2016.LITPiotr natomiast wstał i pobiegł do grobowca. Tam nachylił się, zajrzał do środka, zobaczył tylko wstęgi płótna i odszedł do siebie, zdumiony tym, co zaszło.
18.TOR.PRZ.2023Piotr jednak powstał i pobiegł do grobowca, a gdy się nachylił, ujrzał jedynie złożone płótna; i odszedł do siebie, dziwiąc się temu, co się stało.