« DzA 17:22 Dzieje Apostolskie 17:23 DzA 17:24 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574Bo mimo idąc a przypatrując się nabożeństwam waszem, nalazłem i ołtarz na którem napisano: Nieznajomemu Bogu. Którego przeto nieznając nabożnie czcicie, tego ja opowiedam wam.
2.WUJEK.1923Albowiem chodząc i patrząc na bałwany wasze, nalazłem téż ołtarz, na którym było napisano: Nieznajomemu Bogu. Co tedy nie znając chwalicie, to ja wam opowiadam.
3.RAKOW.NTAbowiem przechadzając się i przypatrując się nabożeństwam waszym, nalazłem też ołtarz, na którym było napisano: Nieznajomemu Bogu. Którego tedy nie znając go nabożnie chwalicie, tego ja opowiedam wam.
4.GDAŃSKA.1881Albowiem przechadzając się i przypatrując waszym nabożeństwom, znalazłem też ołtarz, na którym napisano: Nieznajomemu Bogu. Którego tedy nie znając chwalicie, tego ja wam opowiadam.
5.GDAŃSKA.2017Przechadzając się bowiem i przypatrując waszym świętościom, znalazłem też ołtarz, na którym było napisane: Nieznanemu Bogu. Ja głoszę wam tego, którego nie znając, czcicie.
6.JACZEWSKIPrzyglądając się w przechodzie bożyszczom waszym, napotkałem jeden ołtarz, na którym był napis: Bogu nieznajomemu. Otóż tego nieznanego Boga ja wam ogłaszam.
7.SZCZEPAŃSKIAlbowiem, przechodząc i oglądając pilnie wasze świętości, znalazłem i ołtarz z napisem: »Nieznanemu Bogu». Co wy tedy czcicie, a nie znacie, to ja wam właśnie głoszę.
8.MARIAWICIAlbowiem chodząc i oglądając wasze świętości, znalazłem też ołtarz, na którym było napisane: Nieznajomemu Bogu. Co wy tedy nie znając chwalicie, to ja wam oznajmiam.
9.DĄBR.WUL.1973Przechodząc bowiem i patrząc na świętości wasze, znalazłem też ołtarz, na którym było napisane: Nieznanemu Bogu. Co tedy nie znając czcicie, to ja wam zwiastuję.
10.DĄBR.GR.1961Przechodząc bowiem i patrząc na świętości wasze, znalazłem też ołtarz, na którym było napisane: Nieznanemu Bogu. Co tedy nie znając czcicie, to ja wam zwiastuję.
11.TYSIĄCL.WYD5Przechodząc bowiem i oglądając wasze świętości jedną po drugiej, znalazłem też ołtarz z napisem: Nieznanemu Bogu. Ja wam głoszę to, co czcicie, nie znając.
12.BRYTYJKAPrzechodząc bowiem i oglądając wasze świętości, znalazłem też ołtarz, na którym napisano: Nieznanemu Bogu. Otóż to, co czcicie, nie znając, ja wam zwiastuję.
13.POZNAŃSKAPrzechodząc bowiem widziałem czczone przez was bóstwa. Natrafiłem też na ołtarz z napisem: »Nieznanemu Bogu«. Ja właśnie głoszę wam Tego, którego wy, nie znając, czcicie.
14.WARSZ.PRASKAKiedy bowiem przechodziłem [przez wasze miasto] i oglądałem kolejno różne sanktuaria, znalazłem także ołtarz z napisem: Nieznanemu Bogu. Otóż to ja wam głoszę Tego, którego wy nieświadomie czcicie!
15.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Bowiem kiedy dotarłem i zobaczyłem wasze podmioty czci, znalazłem także ołtarz, na którym zostało napisane: Nieznanemu bogu. Zatem ja wam zwiastuję Tego, którego nie znając czcicie.
16.EIB.BIBLIA.2016.LITPrzechodząc bowiem i przyglądając się waszym świętościom, znalazłem również ołtarz z napisem: Nieznanemu Bogu. To zatem, co wy czcicie, a czego nie znacie, ja wam głoszę.
17.TOR.PRZ.Przechodząc bowiem i przypatrując się waszym świętościom, znalazłem i ołtarz, na którym zostało napisane: Nieznanemu Bogu. Tego więc, którego nie znając czcicie, ja wam głoszę.