« DzA 22:23 Dzieje Apostolskie 22:24 DzA 22:25 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574Kazał ji Hetman wieść do zamku rzekąc: biczni wypytać go, abym się dowiedział, prze którą przyczynę tak nań wszeszczą.
2.WUJEK.1923Rozkazał go Tysiącznik wieść do obozu i biczmi siec i męczyć go, żeby się dowiedział, dla któréjby przyczyny tak nań wołano.
3.RAKOW.NTKazał go Rotmistrz wieść do obozu, rzekszy aby biczmi wypytano go, żeby się dowiedział, dla którejby przyczyny tak wołano nań.
4.GDAŃSKA.1881Rozkazał go hetman wieść do obozu i kazał go biczami spróbować, żeby się dowiedział, dla której by przyczyny nań tak wołano.
5.GDAŃSKA.2017Dowódca rozkazał go zaprowadzić do twierdzy i polecił przesłuchać go z zastosowaniem biczowania, żeby się dowiedzieć, dlaczego tak przeciwko niemu krzyczano.
6.JACZEWSKIkazał go trybun wprowadzić do koszar, ochłostać go tam i brać na tortury, aby się dowiedzieć, czem ich tak na siebie obraził.
7.SZCZEPAŃSKIrozkazał trybun zaprowadzić go do koszar, i biczować i męczyć go, by się dowiedzieć, dlaczego tak przeciw niemu krzyczeli.
8.MARIAWICIrozkazał go tysiącznik wwieść do zamku i biczami usiec, i męczyć, aby się dowiedział, dla którejby przyczyny tak na niego wołali.
9.DĄBR.WUL.1973trybun rozkazał wprowadzić go do obozu, ubiczować i męczyć, by się dowiedzieć, dlaczego tak nań wołano.
10.DĄBR.GR.1961trybun rozkazał wprowadzić go do obozu i przy badaniu biczować, aby się dowiedzieć, dlaczego tak na niego wołano.
11.TYSIĄCL.WYD5trybun rozkazał wprowadzić go do twierdzy i biczowaniem wydobyć zeznanie, aby się dowiedzieć, dlaczego tak przeciwko niemu krzyczeli.
12.BRYTYJKARozkazał dowódca wprowadzić go do twierdzy, poleciwszy przesłuchać go z zastosowaniem biczowania, aby się dowiedzieć, z jakiej przyczyny tak przeciwko niemu krzyczeli.
13.POZNAŃSKATrybun kazał zaprowadzić go do twierdzy, polecił przesłuchać, stosując biczowanie, aby się dowiedzieć, dlaczego tak przeciwko niemu krzyczeli.
14.WARSZ.PRASKAtrybun rozkazał odprowadzić go do twierdzy i ubiczować, by w ten sposób wydobyć z niego jakieś zeznania i dowiedzieć się, dlaczego z taką wrogością krzyczeli przeciwko niemu.
15.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.tysiącznik nakazał wprowadzić go do obozu. Powiedział też, aby go batogami badać na torturach, oraz poznać, z jakiego powodu mu tak wykrzykują.
16.EIB.BIBLIA.2016.LITdowódca rozkazał wprowadzić go do twierdzy i przesłuchać z zastosowaniem chłosty, aby dowiedzieć się, z jakiej przyczyny tak krzyczeli przeciwko niemu.
17.TOR.PRZ.2023Dowódca rozkazał prowadzić go do twierdzy, mówiąc, by przesłuchano go z zastosowaniem chłosty, aby się dowiedzieć, z jakiej przyczyny tak przeciwko niemu wołano.