« DzA 7:23 Dzieje Apostolskie 7:24 DzA 7:25 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574A widząc niektórego skrzywdzonego, obronił (go,) i uczynił pomstę skrzywdzonemu zabiwszy Eiyptczyka.
2.WUJEK.1923A widząc niektórego ukrzywdzonego, obronił go i pomścił się krzywdy onego, który krzywdę cierpiał, zabiwszy Egiptczyka.
3.RAKOW.NTA ujźrzawszy niektórego ukrzywdzonego, pomścił się, i uczynił oswobodzenie onemu utrapionemu, zabiwszy Egiptczyanina.
4.GDAŃSKA.1881A ujrzawszy jednego ukrzywdzonego, ujął się oń i pomścił się krzywdy tego, który bezprawie cierpiał, zabiwszy Egipczanina.
5.GDAŃSKA.2017A kiedy zobaczył, że jednemu z nich wyrządzano krzywdę, ujął się za nim i pomścił skrzywdzonego, zabijając Egipcjanina.
6.JACZEWSKII gdy dostrzegł, że jednemu z nich dzieje się krzywda, pomścił się za niego i zabił Egipcyanina.
7.SZCZEPAŃSKIWidząc tedy, że jednemu dzieje się krzywda, obronił go a, zabiwszy Egipcyanina, pomścił tego, który krzywdę cierpiał.
8.DĄBR.WUL.1973I ujrzawszy jednego, którego krzywdzono, obronił go i zemścił się na tym, który mu krzywdę czynił, zabijając Egipcjanina.
9.DĄBR.GR.1961I ujrzawszy jednego, którego krzywdzono przyszedł mu z pomocą i pomścił skrzywdzonego, zabijając Egipcjanina.
10.TYSIĄCL.WYD5I zobaczył jednego, któremu wyrządzano krzywdę. Stanął w jego obronie i zabiwszy Egipcjanina, pomścił skrzywdzonego.
11.BRYTYJKAI ujrzawszy jednego, którego krzywdzono, ujął się za nim, pomścił krzywdzonego i zabił Egipcjanina.
12.POZNAŃSKAZobaczył wtedy, jak któregoś z nich krzywdzono. Wziął go w obronę i pomścił udręczonego, zabijając Egipcjanina.
13.WARSZ.PRASKARaz zobaczył, jak jednemu z nich wyrządzano krzywdę. Stanął więc niezwłocznie w jego obronie i zabiwszy Egipcjanina, w ten sposób pomścił skrzywdzonego.
14.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.I ujrzał, że jakiś doznaje niesprawiedliwości; zatem przyszedł z pomocą temu, co był uciskany oraz wymierzył karę, zabijając Egipcjanina.
15.EIB.BIBLIA.2016.LITW trakcie odwiedzin zobaczył, jak kogoś krzywdzono. Ujął się za nim i wymierzył mu sprawiedliwość, zadając cios Egipcjaninowi.
16.TOR.NOWE.PRZ.I gdy zobaczył kogoś krzywdzonego, stanął w jego obronie, i pomścił dręczonego, uderzając śmiertelnie Egipcjanina.