« Gal 6:12 List do Galatów 6:13 Gal 6:14 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574(6:15) Bo ani sami obrzezańcy zakonu strzegą, ale chcą was obrzezać, aby się w waszem ciele chłubili.
2.WUJEK.1923Albowiem ani którzy się obrzezują, zakonu nie zachowywają, ale chcą, abyście się wy obrzezali, żeby się z ciała waszego chlubili.
3.RAKOW.NTAbowiem ani oni co się obrzezują, sami zakonu przestrzegają; ale chcą abyście się wy obrzezali, żeby się z waszego ciała chłubili.
4.GDAŃSKA.1881Albowiem i ci, którzy się obrzezują, nie zachowywują zakonu sami, ale chcą, abyście się wy obrzezali, żeby się z ciała waszego chlubili.
5.GDAŃSKA.2017Ci bowiem, którzy są obrzezani, sami nie zachowują prawa, ale chcą, abyście wy dali się obrzezać, żeby się chlubić waszym ciałem.
6.JACZEWSKIOni się obrzezują, a prawa nie strzegą; w waszem obrzezaniu oni dla siebie chwały szukają.
7.SYMONBo i ci, którzy dają się obrzezać, zakonu nie zachowują: was zaś chcą nakłonić do obrzezania, by z ciała waszego przechwalać się mogli.
8.DĄBR.WUL.1973Bo nawet ci, którzy poddają się obrzezaniu, Zakonu nie zachowują, a chcą, byście i wy się obrzezali, aby z ciała waszego chlubić się mogli.
9.DĄBR.GR.1961Bo nawet ci, którzy poddają się obrzezaniu, Zakonu nie zachowują, a chcą, byście i wy się obrzezali, aby z ciała waszego chlubić się mogli.
10.TYSIĄCL.WYD5Bo ci zwolennicy obrzezania zgoła się nie troszczą o zachowanie Prawa, a o wasze obrzezanie zabiegają tylko dlatego, by się móc pochwalić waszym ciałem.
11.BRYTYJKABo nawet ci, którzy poddają się obrzezaniu, sami zakonu nie przestrzegają, ale chcą, abyście wy się obrzezywali, by mogli z ciała waszego się chlubić.
12.POZNAŃSKAZwolennicy obrzezania nie troszczą się o zachowanie Prawa, lecz dlatego chcą was poddać obrzezaniu, aby się chlubić waszym ciałem.
13.WARSZ.PRASKATymczasem ludzie, którzy poddają się obrzezaniu, sami nie przestrzegają Prawa. O wasze obrzezanie zaś zabiegają tylko dlatego, żeby mogli się chełpić przed innymi, że tak oto naznaczyli wasze ciała.
14.KALETAAni bowiem [ci, którzy] się_obrzezują, sami zakonu [nie] zachowują, ale chcą, [abyście] wy się_obrzezali, żeby z waszego ciała się_chlubili.
15.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Ponieważ ani ci, co dają się obrzezywać, sami nie zachowują Prawa; ale chcą, abyście wy dawali się obrzezywać, by się chlubić w waszej cielesnej naturze.
16.EIB.BIBLIA.2016.LITSami bowiem, choć obrzezani, nie przestrzegają Prawa. Tym niemniej was chcą obrzezywać - aby się szczycić waszym ciałem.
17.TOR.NOWE.PRZ.Albowiem ci, którzy są obrzezani, sami nie zachowują Prawa, ale chcą, abyście byli obrzezani, aby chlubić się z waszego ciała.