« Jak 3:4 List Jakuba 3:5 Jak 3:6 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574Tak i język mały członek jest, a wielce się chłubi. Oto mały ogień, jako wielki las spala.
2.WUJEK.1923Tak i język, małyć wprawdzie członek jest, ale wielkie rzeczy podnosi. Oto jako mały ogień, jako wielki las spala!
3.RAKOW.NTTak i język mały członek jest, a wiele się chłubi. Oto, maluczki ogień, jako wielką materią zapala?
4.GDAŃSKA.1881Tak i język mały jest członek, wszakże bardzo się wynosi. Oto maluczki ogień, jako wielki las zapala!
5.GDAŃSKA.2017Tak też język jest małym organem, lecz bardzo się przechwala. Jakże wielki las zapala mały ogień!
6.JACZEWSKITak to i język małym jest członkiem, ale ma wielkie znaczenie. Mała jest iskra, ale wielki pożar wzniecić jest mocna.
7.MARIAWICItakże też i język, chociaż jest małym członkiem, ale wielkie rzeczy podnosi. O to jak mały ogień największy las wypali.
8.DĄBR.WUL.1973Tak i język małym wprawdzie jest członkiem, a wielkich rzeczy dokonywa. Oto jak niewielki ogień las podpala.
9.DĄBR.GR.1961Otóż i język – małym jest wprawdzie członkiem, ale wielkimi rzeczami się chlubi. Patrzcie, jak niewielki ogień jakże wielki las podpala.
10.TYSIĄCL.WYD5Tak samo język, mimo że jest małym organem, ma powód do wielkich przechwałek. Oto mały ogień, a jak wielki las podpala.
11.BRYTYJKATak samo i język jest małym członkiem, lecz pyszni się z wielkich rzeczy. Jakże wielki las zapala mały ogień!
12.POZNAŃSKATak i język jest wprawdzie niewielki, ale chlubi się wielkimi rzeczami. Oto maleńki ogień podpala wielki las.
13.WARSZ.PRASKAPodobnie rzecz się ma z językiem: ten tak niewielki organ może się poszczycić bardzo wielkimi dziełami. Mały płomyczek, a doprowadzi do tego, że wielki las staje w płomieniach.
14.KALETATak i język mały członek jest, wszakże bardzo_się_wynosi. Oto jak_mały ogień, jako_wielki las zapala!
15.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Tak też język jest małym członkiem, a bardzo się chlubi. Oto mały ogień zapala wielki las.
16.EIB.BIBLIA.2016.LITPodobnie język. Jest małym członkiem, a szczyci się z wielkich spraw. Zauważcie, jak wielki las może spłonąć z powodu małego ognia!
17.TOR.PRZ.2023Tak i język, małym jest członkiem, a bardzo się wynosi. Oto mały ogień, a jak wielki las podpala!